آیا با مراحل ارسال دریایی خرده بار به کانادا آشنا هستید؟ چگونه می توانیم بارهای خود را از روشی ایمن و ارزان به کشور کانادا ارسال نماییم؟ آیا از ارسال گروپاژ بار به کانادا اطلاعی دارید؟ همواره ارسال بار و خرده بارهای مسافری برای مسافرینی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشور دیگری را دارند، یک مقوله پیچیده بوده است. بطور کلی سه روش برای ارسال کلیه بارهای مسافری و تجاری از ایران به کشورهای دیگر وجود دارد که از ارسال هوایی بار، ارسال زمینی بار و ارسال دریایی بار تشکیل شده اند. هر یک از این روش های ارسال دارای قواعد و مراحلی مشخص به خود می باشند. اما در این مقاله قصد داریم تا با ارسال دریایی خرده بار به کانادا آشنا شویم. پس اگر شما نیز به دنبال مهاجرت و یا ارسال لوازم و اثاثیه منزل خود به کشور کانادا هستید پیشنهاد می کنیم حتما تا پایان مطلب همراه ما باشید.

نحوه ارسال دریایی خرده بار به کانادا

در اینجا لازم است تا یک نگاه کلی به انواع روش های ارسال بار دریایی به کشور کانادا بیندازیم. بطور کلی در روش ارسال دریایی بار دو نوع ارسال داریم:

اما چه فرقی میان این دو روش ارسال است؟ برای ارسال هر کالا و وسیله ای به مقصد و کشوری دیگر مطلع بودن از دو عامل وزن یا حجم بار و نوع بار ارسالی لازم و قطعی می باشد. با داشتن اطلاعات از این دو عامل می توانیم روش و مراحل ارسال بارهای خود را به صورت دقیق تری به انجام برسانیم. البته که در هزینه ارسال بارها نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت.

برای ارسال بارها در روش دریایی، کلیه مرسوله ها در داخل کانتینرهای 20 و 40 فوتی (با توجه به نوع و حجم بار) بارگیری خواهند شد. اگر چنانچه حجم بار ارسالی شما به اندازه ای باشد که تمام فضای یک کانتینر را پر نماید، بارها به صورت روش فول بار ارسال می گردند. اما برای ارسال بارهای مسافری و اثاثیه منزل و … معمولا تمام حجم یک کانتینر پر نمی گردد و بارها به صورت خرده بار ارسال خواهند شد. ارسال به روش خرده بار به این صورت می باشد که کلیه بارهای ارسالی شما در داخل کانتینر، در کنار بارهایی مشابه ویژگی های فیزیکی بار شما بارگیری خواهند شد. به این نوع روش ارسال بار گروپاژ دریایی نیز می گویند. اگر که قصد ارسال بارهای خود به این روش را دارید پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله گروپاژ دریایی کانادا را نیز در سایت راهبرد تجارت مطالعه نمایید.

اما ما در قسمت بالا به دو عامل مهم برای ارسال بار اشاره داشتیم که مورد اول به وزن یا حجم بار اشاره داشت. در اینجا باید بگوییم که هزینه ارسال بارها مشخصا براساس این دو عامل برآورد خواهند شد. لازم است بدانید که فضاهای داخلی کانتینر براساس قاعدهCBM  تقسیم بندی می شوند و هر CBM  معادل یک متر مکعب می باشد. همچنین در هر قسمت CBM  نمی توان بیشتر از ۱۰۰۰ کیلوگرم بار بارگیری و ارسال نمود. پس برای برآورد قیمت و هزینه ارسال خرده بار به کشور کانادا یکی از دو عامل وزن یا حجم و هر کدام که بیشتر باشد ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

ارسال دریایی خرده بار به کانادا

بسته بندی خرده بار برای ارسال دریایی به کانادا

یکی از مراحل مهم و بسیار حساس در زمان ارسال بارها به دیگر کشورها مرحله بسته بندی آن ها می باشد. تصورش را بکنید که بسته بندی لوازم و کالاها در زمان جابجایی منزل از نقطه ای به نقطه ای دیگر در داخل یک شهر چقدر مهم می باشد. حال این جابجایی و ارسال بارها قرار است از مبدا ایران به مقصد کانادا صورت پذیرد و مدت زمانی زیادی را در مسیر خواهد بود. پس لازم است به منظور حفظ سلامت بارها و عدم ایجاد آسیب و ضربه به آن ها در بسته بندی کالاهای ارسالی نهایت دقت را خرج دهید.

مسلما بسته بندی کالاهای کوچک و اقلام سبک را خود فرد در داخل منزل می تواند به خوبی انجام دهد. اما برای بسته بندی کالاهای دیگر و اسباب و اثاثیه منزل و همچنین اقلام نمایشگاهی پیشنهاد می شود این کار را توسط یک شرکت حمل و نقلی معتبر به انجام برسانید. شرکت های حمل و نقل بین المللی خدمات متنوعی را مانند بسته بندی اقلام ارسالی، خدمات ارسال و گروپاژ دریایی و ترخیص بارها و … را عهده دار هستند. ما نیز در شرکت راهبرد تجارت این خدمات را به مشتریان خود با بالاترین سطح کیفیت به انجام می رسانیم. بسته بندی تمامی کالاها و خرده بارهای ارسالی بهتر است با بهترین متریال ها و لوازم انجام پذیرد تا خدایی نکرده در طول مسیر آسیبی به بار وارد نشود. از متداول ترین نوع بسته بندی ها نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • بسته بندی با انواع کارتن های محکم و نایلون های حبابدار ضخیم
  • بسته بندی با باکس ها و جعبه های محکم چوبی
  • بسته بندی با استفاده از انواع پالت های چوبی و پلاستیکی متناسب با نوع بار ارسالی

مطلب پیشنهادی<< ارسال بار به کانادا 

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم تا شما را تا حدودی با ارسال بارهای دریایی به مقصد کشور کانادا آشنا نماییم. همچنین به محاسبه و قائده برآورد هزینه های ارسال بار دریایی به کشور کانادا اشاره ای داشتیم. در پایان لازم است به این نکته بار دیگر اشاره داشته باشیم که بسته بندی بارهای ارسالی از مهم ترین مراحل در ارسال بارها به کشور کانادا می باشد. در روش ارسال بار دریایی کشتی های حمل و نقلی مدت زمانی زیادی را بر روی آب هستند و همچنین بارها در کشور مبدا و مقصد چندین مرتبه بارگیری و تخلیه می گردند. پس بهتر است برای حفظ سلامت بار بر روی بسته بندی حساس باشید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال و درخواست مشاوره به راحتی می توانید با کارشناسان ما در مجموعه حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت در تماس باشید.