کشور ایتالیا همیشه یکی از مقصدهای خوب به جهت مسافرت، مهاجرت و تحصیل برای ایرانیان بوده است و تعداد زیادی از این مهاجرین و مسافران اکنون در این کشور مشغول تحصیل و اقامت می باشند. به همین جهت ارسال بار به ایتالیا یکی از مراحل اساسی برای این عزیزان از دیرباز بوده و با توجه به محدودیت های تعیین شده برای میزان حمل بار مجاز از طرف ایرلاین ها، گاها باعث تشویش خاطر برخی از مسافرانی که قصد ارسال بار به ایتالیا را دارند می شود. ارسال بار به کشور ایتالیا نیز مانند دیگر کشورهای جهان به دو صورت قابل انجام است. اولین راه آن این است که اضافه بار را در پای کانتر پرواز تحویل دهید که خوب باید بگوییم این روش با توجه به جریمه های اضافه بار از طرف ایرلاین ها چندان مناسب و مقرون به صرفه نیست. اما راه دوم و اصولی تری نیز وجود دارد و آن فریت بار به ایتالیا می‌باشد. این روش توسط شرکت های ارسال بار در سطح بین الملل همچون شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت انجام می‌شود با این تفاوت که مبلغ پرداختی تا یک سوم جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز پایین تر است. در این مقاله و در ادامه مطلب قصد داریم تا به همه زوایای ارسال بار به ایتالیا و هزینه ارسال بار به ایتالیا از طریق هوایی و پست بپردازیم و با کلیه شرایط و ضوابط آن آشنا شویم.

undefined

هزینه ارسال بار به ایتالیا

اولین مبحثی که در این مقاله به آن می‌پردازیم هزینه ارسال بار به کشور ایتالیا می‌باشد. هزینه ارسال بار به ایتالیا نیز مانند سایر کشورهای جهان منوط به آیتم های مختلفی است که بر روی قیمت تمام شده نهایی ارسال بار تاثیری مستقیم دارد. از عوامل مهمی که بر قیمت ارسال بار تاثیرگذار است در درجه اول می توان به فاصله شهر مبداء تا شهر مقصد و حجم و وزن بار اشاره نمود. از دیگر عوامل نیز باید روش ارسال بار، نوع ایرلاین ارسالی بار، نوع بسته بندی و همچنین خدمات جانبی مانند استفاده از کارت بازرگانی را نام برد که در ادامه مطلب بطور کامل به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

ارسال بار هوایی به ایتالیا

مسلما هر چقدر فاصله میان مبداء و مقصد بیشتر باشد هزینه ارسال بار به کشور ایتالیا نیز افزایش می یابد. در مورد حجم و وزن بار نیز باید به این نکته توجه داشت که وزن و حجم هر کدام بیشتر باشد، آن مورد مورد اعمال قرار می گیرد.

روش ارسال بار نیز (روش هوایی یا پست) در قیمت تمام شده ارسال شما تاثیرگذار است که کارشناسان شرکت راهبرد تجارت در تلاش هستند تا در زمان مشاوره بهترین و مقرون به صرفه ترین شرایط ارسال بار را به شما عزیزان پیشنهاد دهند. از موارد مهم دیگر که هزینه ارسال بار به ایتالیا را مشخص می نماید گزینه های زیر می‌باشد که به بیان آنها می پردازیم.

 • هزینه بسته بندی بار که نوع بسته بندی نیز بسیار حائز اهمیت است.
 • هزینه حمل از منزل تا قسمت بار فرودگاه امام خمینی (ره)
 • هزینه توزین، تخلیه و بارگیری و انبارداری (هزینه انبارداری در صورت لزوم به نگهداری بارها)
 • هزینه های گرفتن مجوزهای مربوطه و گواهینامه های بین المللی بار (در صورت لزوم)
 • هزینه تشریفات گمرکی و گرفتن برگه سبز یا جواز صادراتی برای کالاهای تجاری و هزینه بارنامه هوایی

مدارک مورد نیاز ارسال بار به ایتالیا

برای ارسال و تحویل بارها در کشور مبداء و کشور مقصد، نیاز به ارائه مدارکی است که در زیر به آن ها اشاره می نماییم. هر یک از اشخاص ارسال کننده و دریافت کننده بار می بایست مدارکی را به مسئولان مربوطه تحویل نمایند.

 • کپی یا عکس از بلیط هواپیمای شخص فرستنده (در صورت لزوم)
 • اصل و کپی پاسپورت یا کارت ملی فرستنده و تحویل گیرنده بار
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی و شماره تلفن آن ها
 • پکینگ لیست (لیست اقلام بار موجود در بسته های ارسالی شما)
 • کارت بازرگانی و یا معرفی نامه از شرکت جهت ارسال بار تجاری به ایتالیا (برای ارسال بارهای تجاری)
 • مجوزهای لازم جهت اخذ مجوز صادراتی (در صورت لزوم برای ارسال بارهای تجاری)
 • اینوویس (برای ارسال بارهای تجاری)
ارسال بار به ایتالیا

ارسال بار به ایتالیا توسط شرکت بین المللی راهبرد تجارت

ارسال بار هوایی به ایتالیا

دو شهر بزرگ رم و میلان در کشور ایتالیا میزبان بیشترین محموله های باری به این کشور هستند که اغلب در فرودگاه میلانو مالپنسا و فرودگاه بین المللی شهر میلان بارها دریافت میشوند. روش حمل هوایی بار به ایتالیا بیشتر برای کالاهایی با حجم و وزن کمتر از 1500 کیلوگرم مناسب است زیرا که از نظر هزینه نسبت به روش های دیگر مقرون به صرفه تر محسوب می گردد. این روش جابجایی بارها از نظر زمانی نیز حائز اهمیت است و نسبت به روش دریایی و زمینی ارسال کالاها و لوازم بسیار زودتر انجام می‌پذیرد که این از مزیت های روش حمل و نقل هوایی محسوب می‌شود. مدت زمان حمل بار هوایی به ایتالیا با توجه به نوع ایرلاین پروازی بین 3 الی 5 روز به طول می انجامد. شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان شرکت راهبرد تجارت و بیان نوع و میزان بار خود از شرایط و زمان ارسال کالاهای خود مطلع گردید. پشتیبان های مجموعه همواره در تلاش می باشند تا بهترین نوع خدمات ارسالی بار را به مشتریان خود ارائه کنند و در سلامت کامل لوازم و تجهیزات ایشان را ارسال نمایند.

هزینه ارسال بار هوایی به ایتالیا

از مهم ترین عواملی که هزینه ارسال بار هوایی به ایتالیا را مشخص می نماید می توان به حجم و وزن بار، فاصله تا شهر مقصد، نوع ایرلاین پروازی، شرایط نگهداری کالاها، نوع بسته بندی بارها و خدمات جانبی برای بارهای غیر تجاری و یا نمونه های تجاری و یا بار نمایشگاهی و یا خروج موقت به این کشور اشاره نمود. هزینه فریت بار هوایی به ایتالیا براساس حداقل هزینه ارسال بار محاسبه می گردد که این مقدار 45 کیلوگرم برای هر فرد مسافر می باشد. این موضوع این معنا را دارد که اگر شما 20 کیلوگرم نیز بار با خود داشته باشید می‌بایست همان مقدار 45 کیلوگرم را حساب نمایید. به شما پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق از هزینه های ارسال کالا با توجه به میزان و نوع بار خود، با کارشناسان راهبرد تجارت تماس گرفته و موضوع را با ایشان در جریان بگذارید. با اعلام نوع و میزان بار خود می‌توانید از هزینه دقیق آن مطلع گشته و با پیشنهاد های پشتیبان های ما میزان پرداختی مبلغ را تا جای ممکن با استفاده از روش های گوناگون پایین بیاورید.

» مطلب پیشنهادی: فریت بار مسافری

ارسال بار به ایتالیا به صورت هوایی و با پست

ارسال بار هوایی به ایتالیا + هزینه و مدارک مورد نیاز

ارسال بار به ایتالیا با پست

روش پستی یکی دیگر از روش های ارسال بار به ایتالیا است که می تواند برای بارهای سبک گزینه بسیار خوبی باشد. بسیاری از افراد این روش را برای ارسال بارهای سبک انتخاب می‌نمایند. بطور کلی می توان بیان نمود که اگر وزن بار شما زیر 7 کیلوگرم است، بهترین گزینه، ارسال بار به ایتالیا با پست می‌باشد. اما برای بارهایی که بیش از 7 کیلو وزن دارند شاید این روش چندان به صرفه نباشد و هزینه پست آن ها بالا رفته و خیلی مناسب نیست. شما عزیزان می توانید در تماس با شرکت راهبرد تجارت و پس از اعلام نوع و وزن و حجم بار خود، بهترین گزینه را از میان روش های موجود ارسال بار به ایتالیا، انتخاب نمایید. شایان ذکر است که کارشناسان مجموعه راهبرد تجارت همواره تلاش می نمایند روش هایی نوین و ارزان و در عین حال روش هایی برای حفظ سلامت بار را به شما پیشنهاد دهند. تلاش گروه پشتیبانی مجموعه، ارائه قیمت هایی منصفانه برای ارسال بارهای اضافه مشتریان خود می باشد تا بیش از پیش رضایت مندی شما عزیزان را جلب نماید.

هزینه ارسال بار به ایتالیا با پست

همه ما در تلاش می باشیم تا در زمان مسافرت و مهاجرت و یا ارسال بارهایی به خارج از ایران، هزینه های ارسال بار خود کاهش دهیم. در عین حال لازم است تا بارهای اضافه خود را با حفظ سلامت به مقصد مورد نظر خود برسانیم. همانطور که به آن اشاره داشتیم یکی از روش های ارسال بار به ایتالیا استفاده از مسیر پستی می باشد. در این روش نیز مانند بسیاری از روش های ارسالی دیگر نوع بار ارسالی، حجم و وزن بار، فاصله تا مقصد و نوع بسته بندی دارای اهمیت می باشد.

برای محاسبه دقیق هزینه ارسال بار به ایتالیا از طریق پست به شما پیشنهاد می نماییم با کارشناسان مجموعه راهبرد تجارت تماس گرفته و شرایط و وزن بار خود را با ایشان در میان بگذارید. شرکت راهبرد تجارت به شما این اطمینان را می دهد که با رعایت کامل استانداردهای حمل بار هوایی، آگاهی کاملی را در جهت انتخاب بهترین ایرلاین و بهترین قیمت برای فریت بار به شهرهای ایتالیا به شما ارائه نماید. کارشناسان ما بهترین و کم هزینه ترین روش را با توجه به نوع و میزان کالا به شما معرفی می نمایند به همین ترتیب شما می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

هزینه ارسال بار هوایی به ایتالیا

فریت بار مسافری به ایتالیا و مدارک آن

اگر میزان بار همراه مسافر بیش از 30 کیلوگرم باشد، ارسال بار از طریق فریت بار مسافری انجام خواهد شد. این روش میزان هزینه های مسافر را تا یک سوم کاهش می دهد. همکاران ما در راهبرد تجارت بارهای شخصی شما را با بهترین و مناسب ترین قیمت در زمان کوتاه، با بسته بندی های ایمن و همچنین بیمه نامه و بارنامه رسمی فریت می کنند. جهت فریت بار مسافری بصورت هوایی از طریق فرودگاه نیازمند مدارک زیر می باشید:

 • کپی و یا اصل بلیط هواپیما
 • اصل و یا کپی پاسپورت فرستنده بار
 • پکینگ لیست

سوالات متداول ارسال بار هوایی به ایتالیا

هزینه‌های ارسال بار به ایتالیا، بستگی به نحوه ارسال بار (دریایی، هوایی)، حجم و میزان بار و همچنین ایرلاین های پروازی دارد.

مدارک مورد نیاز جهت ارسال بار به ایتالیا شامل: اصل و کپی پاسپورت، کپی و یا اصل بلیط هواپیما، آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی هر دو، معرفی نامه از شرکت های تجاری جهت ارسال بار و پکینگ لیست می باشد.

هزینه ارسال بار بسته و یا بار به ایتالیا به نوع و نحوه بسته بندی بار، هزینه مجوزهای لازم جهت ارسال، هزینه بارنامه هوایی، هزینه تخلیه و بارگیری و همچنین انبار دارد.

قهوه، لوازم آرایشی، مواد غذایی از هر نوع، اجناس چرمی، تجهیزات پزشکی و داروها، محصولات ویتامینی، گیاهان، کفش، فرآورده های حیوانی (چه برای مصارف غذایی و چه غیرغذایی شامل عاج، موی حیوانات)، DVD یا CD حاوی موسیقی، دارو، مواد مخدر ، اسلحه و مشروبات الکی، مایعات و …

جهت ارسال لوازم منزل بصورت هوایی به ایتالیا، نیازمند پاسپورت، کارت ملی می باشید.

هزینه پست از ایتالیا به ایران به وزن بار، حجم بار، ارزش کالا بستگی دارد.