تورنتو از پرجمعیت ترین شهرهای کشور کانادا است که جمعیت ایرانی بسیاری در آن زندگی می کنند و از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور کانادا محسوب می گردد. بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت، مسافرت طولانی مدت و یا ادامه تحصیل در این کشور را دارند شهر تورنتو را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند. از همین رو باعث شده است مردم ایران مراودات خانوادگی، فرهنگی و اقتصادی بسیاری را در طی سالیان گذشته با کشور کانادا داشته باشند. یکی از این مراودات مهم ارسال بار به تورنتو و ارسال لوازم خانه در هنگام مهاجرت به این شهر می باشد. همه ما می دانیم که در هنگام سفر و یا مهاجرت حمل کردن اضافه بارهای شخصی در هنگام پرواز مستلزم پرداخت هزینه های بسیاری به ایرلاین های پروازی است و چندان راه اصولی و مقرون بصرفه ای برای ارسال بارها نمی باشد. اما چه باید کرد؟

از بهترین راه های ارسال بار به تورنتو می توان به خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت اشاره نمود که در تلاش است همواره بهترین خدمات و بهترین قیمت ها را به مشتریان خود ارائه نماید. شما عزیزانی که قصد ارسال اضافه بارهای شخصی و یا لوازم منزل خود و یا همچنین قصد ارسال بارهای تجاری و صادراتی را دارید، براحتی می توانید از کارشناسان مجموعه راهبرد تجارت بهترین راهنمایی ها را دریافت کنید. به آسانی با مشاوران خود در شرکت راهبرد تجارت تماس گرفته و با اعلام میزان و نوع بار ارسالی خود پایین ترین قیمت ها و بالاترین سطح ارائه خدمات را دریافت نمایید. همچنین در ادامه مطلب نیز قصد داریم تا شما را با موارد مهمی همچون هزینه ارسال بار به تورنتو، مراحل ارسال بار به تورنتو و نحوه ارسال بار به تورنتو آشنا نماییم. پس پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید.

هزینه ارسال بار به تورنتو

از مواردی مهمی که در زمان ارسال بار به تورنتو با آن مواجه هستیم هزینه ارسال بار به تورنتو خواهد بود. در ابتدا باید بگوییم که هزینه ثابت و مشخصی را برای ارسال بارها و لوازم نمی توان بیان کرد و هزینه ها به عوامل بسیاری مربوط می گردد. ارسال بارها و لوازم به تورنتو نیز به دو روش حمل و نقل دریایی و حمل و نقل هوایی امکان پذیر بوده و هرکدام اختلاف قیمت هایی را با هم دارا می باشند. شما عزیزان می توانید به آسانی با کارشناسان ما تماس گرفته و از هزینه های ارسال بارهای شخصی و یا تجاری خود مطلع گردید. همچنین در صورت نیاز به بازدید از بارها و محموله های ارسالی، کلیه بازدیدها به صورت رایگان و بدون اخذ هیچگونه مبلغی صورت خواهد گرفت. اما بطور کلی هزینه ارسال بار به تورنتو آیتم های زیر را در بر خواهد داشت:

– وزن و حجم بارها: وزن بارها براساس کیلوگرم و حجم بارها نیز براساس مقدار فضای اشغال شده در هر مترمربع برآورد خواهد شد. هر کدام از این مقادیر که بیشتر باشد مبنای محاسبه هزینه ارسال بار به تورنتو قرار می گیرد.

– فاصله مبداء تا مقصد: از موارد مهم در میزان پرداختی هزینه ارسال بار به تورنتو، فاصله نقطه مبداء و محل تحویل بارها در کشور مقصد می باشد. مسلما هر چه این مقدار فاصله بیشتر باشد هزینه ارسال بارها نیز بالاتر خواهد رفت.

– نوع و ارزش بارهای ارسالی: نوع بار ارسالی بطور مستقیم بر روی هزینه ارسال بارها تاثیرگذار است و همچنین نوع بارهای ارسالی می تواند روش ارسال بارها را (هوایی یا دریایی) مشخص نماید.

– بسته بندی بارها و نحوه بسته بندی: از مهم ترین موارد در برآورد هزینه ارسال بار به تورنتو، بسته بندی بارها و نوع بسته بندی آن ها می باشد که در ادامه مطلب نیز مجدد به آن اشاره خواهیم نمود. بسته بندی بارها به چند روش بسته بندی معمولی، بسته بندی جعبه چوبی و بسته بندی پالتی و … امکان پذیر می باشد که با توجه به ماهیت بارها یکی از انواع بسته بندی ها انتخاب می گردد. پیشنهاد می کنیم بسته بندی بارهای ارسالی خود را به شرکت های حمل و نقلی معتبر و با سابقه محول نمایید. زیرا که کوچک ترین سهل انگاری در این مورد بخصوص در روش ارسال دریایی به تورنتو (به دلیل مدت زمان زیاد در راه بودن مرسوله) می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به بارهای ارسالی وارد کند.

– هزینه بیمه، گمرکی و انبارداری: انجام امور بیمه بارهای ارسالی و گمرکی آن ها در هر کشور هزینه هایی را در بر خواهد داشت که در زمان ارسال بار ملزم به پرداخت آن ها می باشیم. همچنین در صورت نیاز به نگهداری کالاها در انبارهای کشور مبداء و یا کشور مقصد، هزینه جداگانه ای را نیز باید پرداخت نمود.

– هزینه های جانبی: در آخر نیز باید به هزینه های جانبی برای ارسال برخی از بارهای ارسال موقت، تجاری و یا نمایشگاهی که نیاز به ارائه کارت بازرگانی دارند، اشاره کنیم. تجار و ارسال کنندگان بار در صورت نداشتن این کارت می توانند از کارت های بازرگانی شرکت های حمل و نقلی استفاده نمایند که هزینه های جداگانه ای در بر خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: فریت بار مسافری

نحوه ارسال بار به تورنتو

به چه صورت می توانیم بارهای خود را به شهر تورنتو ارسال کنیم؟ این سوالی است که بسیاری از افراد در هنگام ارسال بارهای خود به کشور کانادا با آن مواجه خواهند شد. بطور کلی نحوه ارسال بار به تورنتو به دو روش ارسال دریایی و ارسال هوایی بار به تورنتو امکان پذیر می باشد. البته باید متذکر شویم که این دو روش به صورت مستقیم از مبداء کشور ایران به مقصد شهر تورنتو انجام می پذیرد و روش زمینی ارسال به صورت غیرمستقیم و از کشوری واسط انجام می شود. همچنین نحوه ارسال بار به تورنتو به عواملی مانند نوع بارهای ارسالی و شهر محل زندگی شما بستگی کامل خواهد داشت.

ارسال هوایی بار به تورنتو

ارسال هوایی بار به تورنتو یکی از بهترین و سریع ترین شیوه های حمل و نقل می باشد که با استفاده از این روش، در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید بارهای خود را به مقصد شهر تورنتو ارسال نمایید. در روش ارسال هوایی بار به تورنتو، محموله های ارسالی چه مسافری و چه تجاری به طور میانگین بین 5 تا 7 روز به مقصد خواهند رسید. همچنین این مورد باعث می گردد که بتوانید بارهای فاسد شدنی و حساس را مانند دارو، مواد غذایی، میوه و سبزیجات را به تورنتو ارسال کرد.

ارسال دریایی بار به تورنتو

از دیگر روش های مستقیم ارسال بار به تورنتو می توان به ارسال دریایی بار به تورنتو اشاره نمود. در این روش ارسال بارها به سرعت روش اول انجام نمی گیرد اما هزینه های ارسال آن بسیار پایین تر از روش حمل هوایی می باشد. برای ارسال بار دریایی به تورنتو پروسه کاری بارگیری، امور گمرکی و ارسال به بندر عباس با توجه به شهر مبداء در حدود 1 تا 2 هفته بطول خواهد انجامید. همچنین پس از بارگیری بر روی کشتی، حدود 55 تا 60 روز نیز مدت زمان سفر دریایی خواهد بود. البته متذکر می شویم که این زمان تقریبی بوده و با توجه به مسیر، این زمان می تواند کمتر و یا ببشتر گردد.

ارسال بار به تورنتو

مراحل ارسال بار به تورنتو

کلیه بارها با توجه به شیوه ارسال بار به تورنتو می بایست مراحل زیر را طی نمایند. همچنین کلیه این مراحل توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی قابل انجام می باشد. شما عزیزان می توانید تمامی وسایل و لوازم منزل مانند مبلمان، یخچال، ماشین لباسشویی، انواع فرش دستباف و ماشینی، گاز، لوازم صوتی و تصویری، پیانو و … و همچنین بارهای تجاری و نمایشگاهی خود را به شهر تورنتو ارسال نمایید.

1- مشاوره تلفنی و بازدید رایگان کارشناسان
مرحله اول قبل از ارسال بار دریایی به تورنتو و همچنین ارسال بار هوایی به تورنتو تماس با شرکت های حمل و نقل بین المللی می باشد. در این مرحله می توانید در تماس با این شرکت ها، با اعلام نوع و میزان بار ارسالی خود، از هزینه ها و نحوه ارسال بار (هوایی، دریایی، زمینی) مطلع شوید. این کارشناسان می توانند همواره بهترین و مقرون بصرفه ترین روش ها را برای ارسال اضافه بارها به شما معرفی کنند. همچنین در صورت لزوم به بازدید از بارهای شما، این کار به صورت رایگان انجام خواهد گرفت.

2- بسته بندی و تهیه پکینگ لیست
همانطور که پیش تر اشاره داشتیم بسته بندی کالاها از مهم ترین مراحل در امر ارسال دریایی بار به تورنتو می باشد. با توجه به طولانی بودن زمان ارسال بارها در این روش توجه به بسته بندی کالاها حائز اهمیت است. زیرا که اگر بارهای ارسالی از بسته بندی مناسب و محکمی برخوردار نباشند احتمال آسیب دیدگی و وارد شدن صدمه به آن ها وجود خواهد داشت. پس پیشنهاد می کنیم در مشاوره با شرکت های حمل و نقلی بهترین نوع بسته بندی را برای کالاهای ارسالی خود انتخاب نمایید. در این زمینه پرسنل مجرب شرکت راهبرد تجارت در کنار شما هستند تا تمامی وسایل منزل و خرده ریز ارسالی شما را با استفاده از بهترین کارتن ها و جعبه ها بسته بندی نمایند. پس از اتمام بسته بندی نیز اقلام ارسالی را می بایست در دو نسخه به زبان کشور مبداء و کشور مقصد لیست نمایید.

3- انجام سمپاشی و صدور گواهینامه های معتبر بین المللی
کلیه بارهای ارسالی که حاوی چوب های خام و یا بسته بندی های چوبی هستند، به منظور کشتن آفات و از بین بردن آن ها می بایست در کشور مبداء سمپاشی و آفت زدایی گردند. این امور در صورت لزوم توسط شرکت های سم زدایی و سمپاشی انجام گرفته و گواهینامه و مجوزهای معتبر بین المللی برای بارها صادر می گردد.

4- بارگیری و ارسال به گمرک و هواپیمایی کشور
تمامی مرسوله های ارسالی پس از مشخص شدن روش ارسال و همچنین انجام امور ارسالی، از درب منزل و یا درب محل نگهداری بارها، با استفاده از ماشین های مخصوص بارگیری و به مقاصد گمرکات کشور و یا ایرلاین های پروازی ارسال می گردد.

5- انجام تشریفات گمرکی، بازرسی و پلمپ کانتینرها
کلیه امور گمرکی لازمه برای ارسال در این مرحله انجام خواهد شد و تمامی کانتینرها به صورت کامل و با استفاده از دستگاه های مخصوص ایکس ری بازرسی می شوند. محموله های ارسالی توسط سگ های مواد یاب مورد بازرسی قرار گرفته و تمامی کانتینرها به صورت کامل پلمپ و آماره ارسال می گردند. این پلمپ ها تا زمان رسیدن به مقصد به هیچ وجه قابل باز شدن نمی باشند.

6- ارسال و پیگیری آنلاین
در مرحله نهایی بارها به مقصد شهر تورنتو ارسال شده و شماره بارنامه و کد رهگیری کالا در اختیار فرد ارسال کننده بار قرار خواهد گرفت. ایشان با استفاده از این کدها می تواند بارهای ارسالی خود را در هر زمان رهگیری نموده و از محل دقیق مرسوله های خود باخبر شود.

مدارک مورد نیاز جهت ارسال بار به تورنتو

در آخرین مطلب نیاز است تا به مدارک مورد نیاز جهت ارسال بار به تورنتو نیز اشاره ای داشته باشیم. این مدارک ارائه شده با توجه به اینکه بارهای ارسالی شما شخصی و یا تجاری هستند کمی با هم متفاوت است. همچنین در رابطه با برخی از کالاهای خاص نیاز به اخذ مجوزهایی از سازمان ها و ارگان های مربوطه می باشد که در رابطه با بارهای ارسالی خود براحتی می توانید از شرکت های حمل و نقل بین المللی مجوزها را استعلام نمایید.

 • مدارک مورد نیاز برای بارهای شخصی (اضافه بارهای مسافری، اثاثیه منزل و …)
 • مدارک شناسایی، کارت ملی و پاسپورت شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار در کشور مبداء و مقصد
 • آدرس، شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
 • تهیه مجوزهای بین المللی ارسال در صورت لزوم
 • تهیه پکینگ لیست یا همان لیست اقلام ارسالی
 • اصل و کپی بارنامه صادر شده
 • مدارک مورد نیاز برای بارهای تجاری (صادرات و واردات)
 • مدارک شناسایی، کارت ملی و پاسپورت شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار در کشور مبداء و مقصد
 • آدرس، شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
 • گواهی بهداشتی کالاها و گواهی نامه های سم زدایی و … (در صورت نیاز)
 • اخذ مجوزهای ورود کالا به کشور (Import license)
 • تهیه پکینگ لیست یا همان لیست اقلام ارسالی
 • فاکتور کالا یا اینویس (در صورت لزوم)
 • اصل و کپی بارنامه صادر شده

جمع بندی
شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت یکی از شرکت های معتبر و با تجربه در زمینه ارسال کلیه بارهای شخصی و تجاری و نمایشگاهی به اقصی نقاط جهان می باشد. همچنین کارشناسان ما در کنار شما هستند تا شما عزیزان را در ارسال بارهای خود مانند ارسال بار دریایی به تورنتو و همچنین ارسال بار هوایی به تورنتو به بهترین شکل یاری نمایند. از جمله خدمات شرکت راهبرد تجارت به مشتریان خود می توان به بسته بندی تخصصی بار جهت فریت بار به شهر تورنتو، ارسال اضافه بار مسافری به تورنتو، ارسال لوازم منزل به شهر تورنتو و فریت بار تجاری به تورنتو اشاره کرد. در آخر نیز می توانید همواره پایین ترین قیمت ارسال و انجام امور گمرکی را از مشاوران خود در مجموعه استعلام نمایید.