خدمات ما

ما انواع خدمات حمل و نقل را عرضه می کنیم

 

حمل و نقل زمینی از قدیمی ترین روش های حملو نقلی بشمار می آید که امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی همچنان دارای اهمیت ویژه ای می باشد و از اصلی ترین روش های جابجایی انسان و کالا محسوب می گردد. درست است که این روش در مقایسه با سایر روش های حمل و نقلی آلودگی بیشتری را تولید می کند اما حمل و نقل زمینی را می توان مناسب ترین روش برای طی مسیرهای مستقیم و کوتاه دانست. در گذشته حمل و نقل زمینی با حیوانات و درشکه صورت می گرفته است و در سال های بعد با اختراع ماشین و بخصوص در سال 1896 میلادی با اختراع اولین کامیون دنیا توسط شرکت آلمانی دایملر انقلابی اساسی در زمینه حمل و نقل بوجود آمد.

حمل و نقل هوایی را می توان به معنای جابجایی مسافر و یا کالا از طریق مسیرهای هوایی در داخل و یا خارج از مرزهای یک کشور دانست. این نوع از حمل و نقل که علاوه بر جابجایی مسافران برای ترانزیت کالا نیز مورد استفاده قرار می گیرد از ایمن ترین و مهم ترین روش های حمل و نقلی بشمار می آید و اگر قصد حمل کالاهای با ارزشی همچون طلا یا اسکناس را دارید می توانید این روش حمل و نقلی را انتخاب نمایید. هواپیماهایی که برای حمل بار در این روش حمل و نقلی مورد استفاده قرار می گیرند نسبت به هواپیماهای مسافربری از بدنه ای بزرگ و وسیع برخوردار می‌باشند. 

حمل و نقل دریایی یکی از رایج‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش های حمل و نقلی می باشد که از آن برای اهدافی همچون نظامی، حمل و جابجایی مسافر و همچنین کالا استفاده می گردد. بطور کلی برای حمل و نقل کالا‌ها و بارهای مختلف، سه روش کلی حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی وجود دارد که حمل و نقل دریایی را می توان یکی از بهترین این موارد برای کالاهایی با حجم و وزن بالا دانست. همچنین این روش جابجایی برای کالاهایی مناسب می باشد که حمل آن ها از راه های دیگر بسیار سخت است. امروزه انواع مختلف کشتی ها و شناورها در اقیانوس وجود دارند که هر کدام وظیفه ای را در جهت اهداف نظامی، حمل مسافر و جابجایی کالا عهده دار می‌باشند.

واژه حمل و نقل از معادل دو عبارت TRANS به معنای از یک سمت به سمت دیگر و PORT به معنای حمل کردن گرفته شده است و به طور کلی به معنای جابجایی از نقطه ای به نقطه ای دیگر معنا می گردد که این جابجایی به دو صورت جابجایی کالا یا مسافر می باشد. مقوله حمل و نقل را می توان یکی از موضوعات مهم شهری و یکی از دلایل اصلی رشد شهرها دانست که این موضوع در کشورهایی در حال توسعه همچون ایران نمود بیشتری پیدا می کند و با بررسی تاریخ گذشته کشورها نیز می توان از اهمیت آن باخبر شد.

فرم  مشاوره و دریافت نرخ
چگونه با راهبرد تجارت آشنا شدید؟

دیگر خدمات راهبرد تجارت

انبارداری در خدمات لجستیک راهبرد تجارت

انبارداری

ارائه تمامی خدمات انبارداری

بسته بندی در خدمات لجستیک راهبرد تجارت

بسته بندی

بسته بندی در محل

انجام تشریفات گمرکی

انجام تمامی امور مربوط به ترخیص کالا

ما اینجا هستم تا در کسب و کار شما تایثر مثبت داشته باشیم.

از طریق ایده های خلاقانه، نوآوری و تاثیر گذار در کسب و کار شما.

شروع کنید!