اگر به دنبال راهی مطمئن و ارزان برای ارسال بارهای خود به استرالیا هستید خواندن این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید. بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشور استرالیا را دارند تلاش می کنند تا لوازم و اثاثیه مورد نیاز خود را از ایران به این کشور منتقل نمایند. بنابراین از روش ارسال دریایی خرده بار به استرالیا بهره می گیرند. این کار علاوه بر کم کردن هزینه های اولیه زندگی، می تواند باعث شود تا لوازم شخصی مورد علاقه خود را در کشور استرالیا نیز همراه خود داشته باشید. همچنین کم کردن هزینه های ارسال و دریافت بارهای تجاری برای تجار و بازرگانان بسیار اهمیت دارد. پس با ما همراه شوید تا به شما بگوییم که چگونه می توانید تجهیزات و لوازم خود را به آسانی به استرالیا ارسال نمایید.

ارسال خرده بار به استرالیا

در مقاله ارسال خرده بار به استرالیا سعی داشتیم تا همه روش های ارسال و فریت بار به استرالیا را برای شما بازگو نماییم. همچنین تا حدودی با روش ارسال دریایی بار به استرالیا آشنا شدیم و ویژگی های آن را بررسی نمودیم. اما در این مقاله قرار است تا بطور اختصاصی به ارسال دریایی خرده بار به استرالیا و گروپاژ دریایی به استرالیا بپردازیم.

همانطور که می دانید کشور استرالیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی و روابط دریایی دارای شرایط مناسبی می باشد و به همین دلیل ارسال بار با کشتی از ایران به این کشور هزینه های کمتری را نسبت به روش های دیگر دارد. البته که از راه دریایی می توان مرسوله ها و کالاهایی با مقیاس بسیار بزرگ تر را جابجا نمود.

همچنین دغدغه بسیاری از تجار و بازرگانان برای ارسال خرده بار دریایی به استرالیا، به سلامت رسیدن و امنیت بار در طول مسیر می باشد. البته که کاهش هزینه های ارسال نیز تاثیر مستقیمی بر میزان سود صادرکنندگان و تجار خواهد داشت. همه این موارد باعث شده است تا مسیر ارسال بار دریایی به یکی از محبوب ترین روش های فریت بار به استرالیا تبدیل شود. ما نیز در شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت در کنار شما هستیم تا بهترین خدمات و امکانات را در مبحث گروپاژ دریایی به استرالیا به شما عزیزان ارائه دهیم و تجربه یک فریت بار خوب و کم هزینه را برای شما رقم بزنیم.

اما ارسال دریایی خرده بار به استرالیا در واقع به چه معنایی می باشد؟ گروپاژ دریایی چیست؟ ارسال خرده بار یا LCL یکی از بهترین روش های ارسال بار برای کالاهایی می باشد که مقدار آن ها کمتر از حجم یک کانتینر 20 فوتی و یا 40 فوتی باشد. چنانچه که میزان بارهای ارسالی شما کمتر از این مقدار باشد بارهای ارسالی شما در کنار دیگر بارهای ارسالی در یک کانتینر قرار داده می شود که اصطلاحا به آن گروپاژ بار نیز می گویند. این عامل باعث می شود که میزان هزینه های ارسال تا حد بسیار زیادی کاهش یابد. البته که در این روش باید میزان کلاس خطر کالای خود را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که کالاهای دیگر داخل کانتینر دارای شرایط مشابهی به بارهای شما باشند.

ارسال دریایی خرده بار به استرالیا

مزیت های ارسال بار دریایی خرده بار

چرا باید به روش دریایی کالاها و خرده بارهای اضافه و مسافری خود را به کشور استرالیا ارسال نماییم؟ فریت بار دریایی به استرالیا چه مزیت هایی را دارا می باشد که به روشی محبوب برای ارسال بارها تبدیل شده است؟ در زیر به دلایل آن خواهیم پرداخت.

1- کشور استرالیا دارای موقعیت مکانی و جغرافیایی بسیار خوبی از نظر دریایی برخودار می باشد.

2- بطور کلی حمل بار به وسیله کشتی به کشور استرالیا، هزینه های کمتری را نسبت به سایر روش ها دارد.

3- به وسیله مسیر حمل و نقل دریایی، می توانیم انواع بارها را با هر میزان وزن ارسال نماییم.

4- مسیر دریایی بر خلاف مسیر هوایی امکان جابجایی و ارسال کالاهای پرخطر را دارا می باشد.

5- مسیر دریایی راهی امن و آسان و کم هزینه برای ارسال بارهای شخصی و تجاری است.

6- با وجود کانتینرهای یخچالی امکان حمل کالاهای فاسد شدنی امکان پذیر است.

مدت زمان ارسال دریایی خرده بار به استرالیا

تا اینجا دانستیم که امنیت و سلامت بار، هزینه های کمتر نسب به سایر روش های ارسال بار و امکان ارسال هر نوع کالا از روش دریایی از ویژگی های فریت بار دریایی به استرالیا می باشد. اما مقوله مهم دیگری که در اینجا مطرح است مدت زمان رسیدن بارها به مقصد است. بطور معمول باید بگوییم که ارسال بار به وسیله کشتی به استرالیا از زمان بارگیری در مبدا تا رسیدن به مقصد در حدود ۵۰ روز به طول می انجامد. به این نکته می بایست توجه داشت که مدت زمان ارسال بار دریایی و گروپاژ به استرالیا بطور تقریبی تخمین زده شده است و با توجه به شرایط مختلف دریایی می تواند کمی طولانی و یا کمی کوتاه تر شود. همچنین از دیگر عوامل تاثیرگذار بر مدت زمان رسیدن بار می توان موارد زیر را نیز برشمرد.

– مقصد نهایی بارها (کالا باید به کدام بندر منتقل شود)

– فصل و زمان ارسال بار (این مورد از نظر تاثیرات آب و هوایی بسیار مهم می باشد)

سخن پایانی

در این مقاله بنا داشتیم تا به صورت کامل شرایط و مزایای ارسال دریایی خرده بار به استرالیا را با هم بررسی نماییم و با هزینه های ارسال و فریت بار دریایی به استرالیا آشنا شویم. اولین نکته مثبت در روش ارسال خرده بار را می توان کاهش هزینه های ارسال بار و تقسیم هزینه ها با دیگر بارهای داخل کانتینر دانست. البته که ارسال بار به روش گروپاژ نکات منفی را نیز دارا بوده که با توجه به آن ها قابل پیشگیری می باشند. در صورت وجود هرگونه مشکل در دیگر بارهای داخل کانتینر، تمامی بارها در مبادی خروجی و ورودی گمرک در کشور مبدا یا مقصد توقیف خواهد شد و پس از مشخص شدن موضوع و رفع ابهام قابل ترخیص می باشند. در آخر نیز قابل ذکر است که در صورت داشتن هرگونه سوال و درخواست خدمات بسته بندی بارها، ارسال و دریافت بارها، انجام امور گمرکی و ترخیص کالا می توانید با کارشناسان خود در شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت در تماس باشید.