بسیاری از افرادی که به قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می نمایند، ترجیح می دهند اقلام و کالاهای ضروری خود را نیز به این کشور انتقال دهند. البته که این کار از جهات مختلفی مانند صرف هزینه ها خرید و … می تواند بسیار مقرون بصرفه باشد. اما بهترین روش ارسال بار به کانادا کدام می باشد؟ به هنگام مهاجرت به کانادا چه نوع بارهایی را می توان به این کشور ارسال نمود؟ فریت بار و گروپاژ بار به چه معنا می باشد؟ این ها تنها تعدادی از سوالاتی می باشد که ممکن است در ذهن شما نیز تداعی گردد. پس بهتر است برای دانستن جواب آن ها در ادامه مطلب با ما همراه شوید و تمام مراحل گروپاژ دریایی بار به کانادا را با هم بررسی نماییم.

گروپاژ چیست؟

در ابتدا لازم است تا کمی با مفهوم و معنای گروپاژ و همچنین گروپاژ دریایی بار آشنا شویم. گروپاژ به معنای حمل و نقل بارهای کوچک و در اصل خرده بار ها می باشد. از این روش حمل و نقلی بار در زمان هایی استفاده می گردد که میزان حجم بارها به حد استاندارد یک کانتینر کامل نرسد. به عنوان مثال فرض نمایید که حجم یک کانتینر باری برابر با 20 فوت و نزدیک به 35 مترمکعب می باشد. اما میزان بار و خرده لوازم و اسباب و اثاثیه های ارسالی ما بسیار کمتر از این حجم می باشد و کل فضا پر نمی گردد. در اینجا شرکت های حمل و نقل بین المللی و بازرگانی چندین بار مشابه بارهای ما را با یکدیگر تجمیع نموده و در یک کانتینر به کشور مقصد ارسال می کنند. این شیوه از ارسال بار در بین بازرگانان به گروپاژ شناخته می شود و به سه صورت حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی صورت می پذیرد. توجه داشته باشید که در میان این روش ها، گروپاژ دریایی مرسوم تر بوده و رواج بیشتری دارد.

نحوه گروپاژ دریایی به کانادا

همانطور که گفتیم گروپاژ و ارسال خرده بار به کانادا از روش دریایی بسیار شناخته تر شده و مرسوم می باشد. ارسال بار دریایی به کانادا با استفاده از انواع کشتی های کانتینر دار و فله بر انجام می گردد. نوع کشتی های ارسالی بار نیز به نوع محموله ارسالی و نوع بارهای ارسالی شما بستگی خواهد داشت. همچنین از ویژگی های مهم گروپاژ دریایی بار به کانادا می توان به هزینه های پایین ارسال، مقرون بصرفه بودن و ایمنی بالای آن اشاره نمود. ارسال دریایی بار به مقصد کشور کانادا، در بنادر شهرهای مختلف این کشور از جمله بندر مونترال، ونکوور و تورنتو صورت می پذیرد. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که گروپاژ دریایی به نسبت روش های دیگر ارسالی مدت زمان طولانی تری به طول می انجامد.

به هر ترتیب اگر چنانچه قصد ارسال کالا و اسباب و اثاثیه منزل خود را به کشور کانادا دارید، گروپاژ دریایی می تواند راه حل مطمئنی برای بارهای شما باشد. در این زمینه شرکت راهبرد تجارت به لحاظ تخصص و تجربه کاری از شناخته شده ترین شرکت ها برای فریت بار به کانادا می باشد. شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت با داشتن تیمی متخصص تمامی فرآیندهای بسته بندی و ارسال بارها را با سلامت کامل از درب منزل شما تا مقصد مورد نظر تضمین می نماید.

چه بارهایی با گروپاژ حمل و نقل می‌شوند؟

یکی از سوالاتی که در زمینه ارسال و گروپاژ بار به کانادا مطرح می شود این است که چه نوع بارهایی را می توان به کانادا گروپاژ نمود؟ خب مسلما یکی از مواردی که باعث می گشت از روش گروپاژ دریایی برای ارسال بارهای خود استفاده نماییم، میزان حجم پایین آن ها می بود. در زیر به چند دلیل دیگر برای استفاده از گروپاژ اشاره خواهیم نمود.

  • گروپاژ بار، روشی مناسب برای ارسال کالاهای نمایشگاهی میان کشور ایران و کانادا می باشد.
  • سهولت واردات کالاهای موقتی از کانادا و بالعکس در این روش، مانند کالاهای مورد نیاز برای تعمیر دستگاه های صنعتی مختلف.
  • مقرون بصرفه بودن این روش برای خریدهایی که از حجم و قیمت کمی برخوردار می باشند.
  • استفاده از گروپاژ برای دریافت نمونه محصولات و کالاهای تجاری تولیدی از شرکت های مختلف.
  • روشی ایمن و مطمئن برای حمل و نقل دستگاه های حساس مانند دستگاه های ایکس ری و …
  • مقرون بصرفه بودن ارسال و دریافت از روش گروپاژ برای خرید از وب سایت ها و سایت های مختلف در جهان.

سخن پایانی

در این مقاله متوجه شدیم که گروپاژ دریایی به کانادا به چه معنا و مفهومی است و با کاربردهای آن نیز آشنا شدیم. این روش ارسالی در مقابل روش حمل و نقل فول بار قرار دارد که در آن تمامی حجم یک کانتیر مختص به کالاهای ارسالی شما می باشد. برای ارسال بار با کشتی به کانادا نیاز به یک سری اطلاعات و نکات ضروری می باشد که سعی داشتیم تا حدودی به آن ها در این مقاله اشاره نماییم. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال و برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت حمل دریایی کالا به کانادا می توانید با کارشناسان ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت در تماس باشید.