ارسال خرده بار یا همان فریت بار به کشور آمریکا از آن جایی که مقصد بسیاری از ایرانیان به جهت تحصیل یا مهاجرت می‌باشد، بسیار حائز اهمیت است. از همین رو ارسال بار به آمریکا و فریت بار مسافری به این کشور نسبت به دیگر کشورها بیشتر می باشد. دلایل مختلفی نظیر مهاجرت به آمریکا برای ادامه تحصیل، زندگی و اقامت باعث شده است تا بسیاری از افراد نسبت به ارسال ارسال لوازم شخصی خود یا اثاثیه منزل خود به کشور آمریکا اقدام نمایند.

قابل ذکر است که ارسال لوازم منزل و شخصی به آمریکا به دلیل حجم و وزن بالا با استفاده از ایرلاین های مسافری مقرون بصرفه نمی باشد به همین دلیل کلیه این بارها با استفاده از شرکت های فریت بار انجام می پذیرد. شرکت بین المللی راهبرد تجارت در کرج نیز یکی از بهترین شرکت های فریت بار است که در این زمینه به صورت کاملا تخصصی و مقرون بصرفه، خدمات ارسال بارهای بین المللی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

در ادامه این مطلب علاوه بر معرفی بیشتر خدمات ارائه شده توسط شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت، با موضوعات مهم دیگری همچون تعرفه و میزان هزینه ارسال بار به آمریکا، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت ارسال بار به آمریکا و همچنین نحوه دریافت و بسته بندی بارها کاملا آشنا خواهیم شد.

ارسال بار مسافری به امریکا

بسیاری از عزیزان که قصد مهاجرت یا سفرهای طولانی مدت به قصد تحصیل یا کار در کشور آمریکا را دارند در تلاش هستند اثاثیه منزل و لوازم شخصی مورد نیاز خود را نیز به این کشور منتقل نمایند. بسیاری از این لوازم می توانند دارای ارزش مادی و معنوی خاصی برای شخص ارسال کننده داشته باشد که تمایل دارد در کشور مقصد نیز از آن ها استفاده کند. اما حمل اینگونه بارهای مسافری در هنگام پرواز شامل جریمه های گزافی می گردد که چندان عاقلانه و مقرون بصرفه نمی باشد. پیشنهاد می کنیم که ارسال اضافه های مسافری خود را از طریق شرکت های حمل و نقل بین المللی به سرانجام برسانید تا مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر برای حمل نباشید.

اما چه مواردی از اضافه بارها را بهتر است با استفاده از شرکت های حمل و نقل بین المللی به کشور آمریکا ارسال نماییم؟ باید بگوییم که کلیه کسانی که قصد مهاجرت و زندگی در آمریکا را دارند یا عزیزانی در این کشور دارند، می توانند کلیه لوازم منزل خود را مانند وسایل اشپزخانه، مبلمان، لوازم الکترونیکی، لباس، کتاب و غیره را به کشور آمریکا ارسال نمایند. همچنین اینگونه موارد برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند بسیار مناسب بوده و با صرف هزینه اندکی می توانند کلیه کتاب های درسی، لوازم شخصی، چمدان های لباس، مواد غذایی مورد نیاز و لوازم ضروری خود را برای شروع یک زندگی جدید در این کشور ارسال نمایند. در این خصوص شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت مفتخر است با تجربه و دانش خود در طول سالیان گذشته توانسته بهترین سطح خدمات را به مشتریان خود و عزیزانی که قصد مهاجرت و ارسال بارهای مسافری و تجاری به کشور آمریکا را دارند، ارائه نماید.

مراحل ارسال و فریت بار به امریکا

در بخش قبلی مقاله اشاره کوتاهی به محدودیت های مقدار بار مجاز در پروازهای خارجی گردید و دانستیم که حمل بارهای اضافی در هنگام مسافرت یا مهاجرت تا مقدار مشخصی امکان پذیر می باشد. در هنگام استفاده از خطوط ایرلاین پروازی، شرکت های هواپیمایی تا مقدار مشخصی اجازه حمل بارهای مسافری را می دهند و برای حمل اضافه بار بیشتر نیاز به پرداخت جریمه اضافه بار خواهد بود که این روش برای ارسال بار به آمریکا و دیگر کشورها به هیچ عنوان بصرفه نخواهد بود. زیرا که جرایم اضافه بارهای ارسالی برای افرادی که قصد ارسال بارهایی با وزن و حجم بالا را دارند مبالغی هنگفتی خواهد بود.

به طور کلی ارسال و فریت بار به آمریکا به دو روش حمل هوایی و حمل دریایی امکان پذیر است که انتخاب هر یک از روش های ارسال بار منوط به وزن و حجم بارها، زمان ارسال بارها به آمریکا، حساسیت و نوع بارهای ارسالی و موقعیت شهر مبدا و مقصد ارسالی بارها می‌باشد. در اینجا نیاز است به این نکته اشاره نماییم که ارسال بارهای هوایی چه به صورت تجاری و چه به صورت شخصی به آمریکا از مهم ترین خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت می باشد. در ادامه نیز با مراحل ارسال بار هوایی به آمریکا آشنا خواهیم شد.

ارسال و فریت بار به آمریکا

1- بازدید، مشاوره و کارشناسی رایگان توسط شرکت پیش از ارسال بار به آمریکا

همانطور که گفتیم دو روش برای ارسال بار به کشور آمریکا وجود دارد که پس از تماس شما عزیزان و اعلام نوع و میزان بارها، اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در مرحله اول نوع ارسال و شرایط و ضوابط موجود برای ارسال هر یک از انواع بارها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین در صورت لزوم به بازدید از بارهای ارسالی، این کار به صورت رایگان انجام خواهد گرفت تا بسته بندی بارها و زمان ارسال و دریافت بارها در کشور مقصد نیز بطور کامل مشخص گردد. برای هماهنگی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

2- بسته بندی کامل بارها و تهیه پکینگ لیست

از مهم ترین مراحل ارسال بارها چه در خصوص بارهای بین المللی و چه در خصوص بارهای داخلی، مرحله بسته بندی بارها خواهد بود. زیرا که هرگونه سهل انگاری در این زمینه و عدم رعایت استانداردها و ضوابط مربوطه می تواند صدمات جبران ناپذیری را به بارهای ارسالی وارد نماید و تهدید جدی برای سلامت بارها باشد. لازم است که توصیه نماییم مرحله بسته بندی بارها برای ارسال به کشور آمریکا را به دلیل حساسیت های موجود به شرکت های حمل و نقل باری مطمئن و باتجربه بسپارید. مرحله بسته بندی بارها توسط شرکت راهبرد تجارت با توجه به نوع لوازم ارسالی با استفاده از کارتن ها، نایلون های حبابدار، انواع گونی، جعبه های چوبی و فلزی و پالت های چوبی انجام می گیرد تا هیچ خطری سلامت بارها را تهدید ننماید. در آخرین مرحله نیز نیاز است تا کلیه بارها بطور کامل و جامع در برگه های مشخص به دو زبان کشور مبداء و کشور مقصد لیست گردد.

3- اخذ گواهینامه های بین المللی لازمه مانند گواهی سمپاشی و غیره

در صورت لزوم و با توجه به نوع بارهای ارسالی گاهی نیاز به اخذ مجوزهایی از شرکت های خاص می باشد که در این مرحله نیاز به کسب این مجوزها برای ارسال بار خواهیم داشت. بطور مثال برای ارسال بار به بسیاری از کشورهای اروپایی کلیه بارها و بسته بندی های ساخته شده از چوب های خام می بایست با استفاده از روش های موجود، در کشور مبداء سمپاشی و آفت زدایی گردد و گواهی سمپاشی آن ها توسط شرکت های دفع آفات نباتی قبل از ارسال بار صادر شود.

4- بارگیری مرسوله ها و ارسال آن به فرودگاه یا بنادر کشتیرانی

در این مرحله کلیه بارهای ارسالی اعم از تجاری یا اثاثیه منزل و لوازم شخصی درون ماشین های حمل و نقلی مخصوص بارگیری شده و به سمت فرودگاه امام خمینی (ره) یا بنادر کشتیرانی مشخصه برای ارسال به کشور آمریکا منتقل می گردد.

5- انجام تشریفات اداری و گمرکی مانند بازرسی و پلمپ کانتینرها

کلیه امور اداری در خصوص ارسال بارها مانند بازرسی کانتینرها به کمک دستگاه های ایکس ری و سگ های مواد یاب و همچنین تهیه مشخصات وزن و تعداد بسته های موجود در هر یک از کانتینرها در این مرحله انجام خواهد شد.

6- صدور بارنامه و تحویل بارها به شرکت های هواپیمایی و کشتیرانی

پس از انجام امور گمرکی بارنامه ای برای هر یک از مرسوله های ارسالی آماده خواهد شد که این بارنامه مجوز ارسال خواهد بود. سپس مرسوله ها آماده بارگیری و ارسال می گردد تا در زمان مشخص شده به نقطه مقصدی برسند.

7- پیگیری آنلاین پس از ارسال و تحویل در مقصد

در مرحله آخر و پس از ارسال بارها، کد رهگیری و شماره بارنامه تحویل شخص ارسال کننده بار می گردد که تا رسیدن به مقصد می توان بارها را به صورت آنلاین رهگیری نمود. پس از رسیدن بارها نیز به کشور مقصد می توان آن ها را از گمرکات مربوطه ترخیص نمود.

تعرفه و هزینه ارسال خرده بار به امریکا

برای ارسال بار از ایران به کشور آمریکا شما می توانید بارهای ارسالی خود را را به مقاصد شهرهای بوستون، لس آنجلس، سیاتل، شیکاگو، نیویورک، سان فرانسیسکو، دنور، آستین، واشنگتن دی سی و میامی و دیگر شهرها ارسال نمایید. برای ارسال بارهای تجاری یا لوازم منزل و اسباب و اثاثیه شخصی به کشور آمریکا دو روش وجود خواهد داشت که هر یک از آن ها شامل قیمت های متفاوتی می گردد. اما تعرفه و هزینه ارسال بار به آمریکا چگونه محاسبه خواهد شد؟ چه عواملی در هزینه ارسال بار به کشور آمریکا تاثیر گذار می باشد؟ برای جواب به این سوال ها باید به موارد زیر بپردازیم. زیرا که دانستن کلیه این موارد موجب مشخص شدن قیمت نهایی ارسال بارها می گردد.

 • وزن و حجم بارهای ارسالی

مهم ترین عامل در قیمت ارسال بارها به کشور آمریکا را می توان وزن و حجم بارهای ارسالی دانست. شرکت های حمل و نقل جهت فریت بار ابتدا وزن بارها را براساس کیلوگرم و حجم آن ها را نیز براساس مقدار فضای اشغال شده در هر مترمربع برآورد می نمایند. سپس براساس این مبنا قیمتی مشخص را برای ارسال بارها اعلام می نمایند.

 • فاصله بین شهر مبداء تا مقصد ارسالی بارها

مسلما هر چه مقدار فاصله محل ارسال بار و محل تحویل بارها در کشور مقصد بیشتر باشد هزینه ارسال بارها نیز متغیر می گردد.

 • بسته بندی بارها و نوع بسته بندی آن ها

همانطور که اشاره کردیم بسته بندی بارها از مهم ترین مراحل ارسالی بارها است که این مورد در هزینه ارسال بارها نیز تاثیر گذار می باشد. بسته بندی بارها با استفاده از موارد مختلفی مانند کارتن ها، انواع نایلون های حبابدار و گونی ها، انواع پالت های چوبی و جعبه ها انجام می گیرد که این موارد نیز شامل هزینه جداگانه ای می گردد. برای بارهای کوچک و مقدار کم خود فرد می تواند فرآیند بسته بندی را انجام دهد ولی برای مقدار بارهای زیاد و حساس بهتر است این کار به شرکت های بسته بندی و حمل و نقلی سپرده شود.

 • هزینه های بیمه بارها، گمرکی و انبارداری

بارهای ارسالی به جهت جلوگیری از خطرات احتمالی در مسیر ( روش دریایی و هوایی) می بایست توسط شرکت های بیمه گر، بیمه شوند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه ضرری به شخص ارسال کننده بار وارد نگردد. همچنین در صورت نیاز به نگهداری بارها در انبار کشور مبداء یا مقصد، هزینه ارسال بارها نیز می تواند متغیر گردد.

 • روش ارسالی بارها

نوع ایرلاین پروازی و شرکت هواپیمایی و همچنین شرکت کشتیرانی مربوطه می تواند در قیمت ارسال بارها تاثیر گذار باشد. این مورد با توجه به نوع و میزان بارهای ارسالی مشخص می شود که در همان ابتدا در مشورت با شرکت های حمل و نقل بین المللی به شما اعلام می گردد.

ارسال خرده بار به آمریکا

ارسال خرده بار به آمریکا توسط شرکت راهبرد تجارت

مدارک مورد نیاز جهت فریت و  ارسال بار به امریکا

برای ارسال هوایی بار به کشور آمریکا و فریت بار مسافری به صورت هوایی از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیاز به ارائه مدارکی از طرف شخص ارسال کننده بار و همچنین شخص دریافت کننده بار در کشور مقصد می باشد که در قسمت زیر به آن ها اشاره خواهیم نمود.

 • کپی یا عکس از بلیط هواپیمایی شما در صورت سفر خود همراه بار
 • اصل و کپی پاسپورت یا کارت ملی فرستنده و دریافت کننده بار
 • آدرس، شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و شخص دریافت کننده بار
 • پکینگ لیست یا همان لیست اقلام ارسالی به دو زبان کشور مبداء و مقصد

مدارک ذکر شده به جهت ارسال بارهای شخصی به مقصد کشور آمریکا بوده و چنانچه قصد ارسال بارهای تجاری به آمریکا را داشته باشید، میبایست مدارک زیر را نیز تهیه و در زمان ارسال تحویل دهید.

 • کارت بازرگانی یا معرفی نامه از شرکت جهت فریت بار تجاری به آمریکا
 • اخذ مجوزهای لازمه در خصوص نوع بار ارسالی (در صورت لزوم)
 • دریافت گواهی بهداشت کالا و سم زدایی کالاها (در صورت لزوم)
 • تهیه پکینگ لیست بطور کامل و مشخص در رابطه با نوع و میزان بارهای ارسالی
 • فاکتور کالا یا اینوویس (در صورت لزوم)

نحوه بسته بندی بار جهت ارسال به امریکا

کلیه بارهای ارسال شده به مقاصد دیگر کشورها می بایست به درستی و با توجه به ضوابطی مشخص بسته بندی شده و سپس ارسال گردند. کلیه این ضوابط سبب می گردد تا بارهای ارسال شده در طول مسیر دریایی، هوایی یا زمینی از هرگونه آسیب احتمالی مصون مانده و آسیبی به آن ها وارد نگردد.

معمولا زمان فریت بار به آمریکا در روش هوایی چیزی در حدود 5 تا 7 روز بطول می‌انجامد و در روش ارسال دریایی نیز این زمان تا 30 روز یا بیشتر نیز می تواند به طول بیانجامد. ارسال بارها از زمان بارگیری از درب محل زندگی یا انبار شما آغاز شده و تا نقطه مقصد در کشور آمریکا به پایان می رسد.

در این بین بارها ممکن است چندین مرتبه بارگیری و تخلیه گردند که در صورت عدم بسته بندی درست و اصولی یا پاره شدن بسته بندی آن ها می تواند صدمات جبران ناپذیری را به لوازم و بارهای ارسالی وارد نماید. اما نحوه بسته بندی بار جهت ارسال به کشور آمریکا به چه گونه باید باشد؟ در زیر به انواع بسته بندی بار جهت ارسال و نکات مهم بسته بندی بارها اشاره خواهیم نمود.

 • بسته بندی عادی

این نوع بسته بندی برای بارهایی کوچک و مشخص مانند بسته های کتاب، البسه، انواع چمدان ها و شکستنی های کوچک می‌باشد که خود فرد نیز به آسانی می تواند آن ها را در منزل در کارتن هایی محکم بسته بندی نماید.

بسته بندی عادی جهت ارسال به آمریکا

 • بسته بندی جعبه چوبی

این نوع از بسته بندی برای لوازم حساس و شکستنی بسیار مناسب می باشد. از همین رو شما می توانید برای لوازم شکستنی خود مانند آینه ها، تابلوهای نقاشی، انواع ظروف شکستی و اشیاء حساس و قیمتی خود از انواع بسته بندی های جعبه چوبی استفاده نمایید. شرکت های بسته بندی و حمل و نقلی نیز با توجه به ابعاد اشیاء و لوازم شما نیز این جعبه ها را آماده می نمایند تا با خیالی آسوده و مطمئن اثاثیه منزل و بارهای اضافه خود را ارسال کنید.

 • بسته بندی مبلمان و لوازم منزل

بسته بندی مبلمان نیز مانند لوازم شکستنی بسیار حساس بوده و بسته بندی آن ها لازم است به صورت چند لایه و با دقت انجام گیرد. برای این نوع بسته بندی شرکت های حمل و نقلی از لایه های مختلفی مانند انواع کارتن ها، نایلون های حبابدار و انواع گونی ها استفاده می نمایند تا از سلامت رسیدن بارها به مقصد مطمئن گردند.

 • بسته بندی با پالت ها

بسیاری از بارها را که ابعادی مشخص و یکسان دارند را می توان با استفاده از پالت های چوبی بسته بندی نمود که این نوع از بسته بندی باعث می گردد تا بارها با نظم و اطمینان خاطر بیشتری حمل و ارسال گردند. در این شیوه ارسال و بسته بندی بارها در زمان ارسال براحتی جابجا خواهند شد و هیچگونه آسیبی به آن ها وارد نمی گردد.

ارسال بار به آمریکا

ارسال حیوان خانگی به آمریکا

با توجه به رابطه عاطفی عمیقی که بین حیوانات خانگی و صاحبان آن ها وجود دارد، بسیاری از مهاجران، دانشجویانی که به کشورهای دیگر مهاجرت تحصیلی نیز می کنند درخواست ارسال حیوان خانگی خود را دارند.نگرانی های زیادی از بابت حمل درست و ارسال حیوان زنده ی خود به کشور دوری مانند آمریکا داشته باشند که البته این نگرانی بجاست.حمل هوایی حیوانات زنده، بخصوص ارسال هوایی حیوانات خانگی ، یکی از خدمات مهم و بسیار تخصصی شرکت راهبر تجارت  می‌باشد. کارشناسان و همکاران ما در راهبرد تجارت با رعایل تمامی استانداردهای جهانی، در حمل و انتقال حیوانات به مقصد مورد نظر شما، شما را یاری می کنند.

امروزه با توجه به نیاز به جابجایی حیوانات زنده به شهرها و کشورهای خارجی نظیر انگلستان، کانادا، استرالیا، آلمان، آمریکا، قطر، کویت، امارات، عراق، و… ، به دلیل سرعت و ایمنی بالای حمل هوایی بار،ارسال حیوانات زنده توسط هواپیما انجام می‌گیرد. حیوان هایی مانند: سگ، گربه، خرگوش، پرنده: طوطی، قناری، کبوتر، ماهی زینتی، حیوانات سیرک های بین المللی، سگ های آموزش دیده پلیس یا سگ های زنده یاب، گوسفند، گاو، اسب، شتر و … از طریق حمل و نقل هوایی به کشورهای دیگر ارسال می شوند.

سوالات متداول ارسال بار به آمریکا

هزینه و تعرفه ارسال بار به آمریکا به عواملی همچون وزن و میزان بار، مسافت شهر مورد نظر، هزینه گمرک، نوع و نحوه بسته بندی و … بستگی دارد.

مدت زمان رسیدن بار به کشور آمریکا به عوامل مختلفی از جمله نوع خط هوایی و طول مسافت بستگی داشته و از پنج تا ده روز متغیر است.

در قوانین گمرکی افراد مهاجر کننده هیچ گونه مالیاتی پرداخت نخواهند کرد و فقط هزینه ارسال بار، بسته بندی، کشتی رانی و … را خواهند پرداخت.

مدارک مورد نیاز جهت تحویل کالای تجاری در گمرک آمریکا شامل: اصل و یا عکس بارنامه، پکینگ لیست، مجوز ورود، فاکتور کالا و گواهی مبدا می باشد.

میزان وزن بار مسافری مجاز برای ارسال به آمریکا بستگی به خطوط هوایی دارد که شما از آن بلیط تهیه کرده اید. به طور میانگین بین 20 تا 30 کیلوگرم برای هر نفر متغیر می باشد.

بله ارسال بار مواد غذایی نیز به این کشور وجود دارد. اما باید در نظر داشته باشید که مواد غذایی حتما بصورت خشک و وکیوم باشند. وزن مجاز آن 20 کیلوگرم می باشد.

ارسال بار به آمرکا به دو روش دریایی و هوایی انجام می شود.