مراحل ترخیص کالا از گمرک

 در خدمات ارسال بار, کارگو

مراحل ترخیص کالا از گمرک را می توان یک سوال بزرگ که در ذهن مخاطبان به وجود می آید در نظر گرفت. جهت ارائه کالاها و خدمات و اجناس به گمرک و آزادسازی آن ها برای وارد کننده یا صادر کننده ترخیص کالا انجام می شود. در این صورت کالا از شکل قاچاق خارج می شود و قانونی می شود.در پروسه ترخیص کالا از گمرک چند مرحله سپری می شود که اعم از آماده سازی،ثبت اسناد، صادرات و واردات کالا به صورت فیزیکی و یا الکترونیک، محاسبه وجوهی همانند سود بازرگانی، حقوق گمرکی، مالیات، ماخذ تعرفه گمرکی و تسهیلات ارائه شده به وسیله ی دولت به وارد کنندگان و صادر کنندگان کالا و……انجام می شود.

اهمیت ترخیص کالا از گمرک

تعیین ارزش کالاهایی که ترخیص شده است یکی از موارد اصلی است که در پروسه ترخیص کالا از گمرک انجام می شود. که به موجب همین امر از مواردی است که تاجر با سابقه و ترخیص کار گمرک باید به آن توجه کند. زیرا که در مرزهای کشور ارزش کالاها با بهای متمایزی در نظر گرفته می شود.

شرایط لازم جهت ترخیص کالا

به منظور ترخیص کالا از گمرک باید مجوزهای لازم و کارت حق العمل کاری و کارت بازرگانی که به وسیله ی سازمان گمرک ایران صادر می گردد اخذ گردد.

مراحل ترخیص کالا در گمرک

1.تکمیل اسناد.

2.ورود اطلاعات از طریق سیستم EPL

3.پرینت اظهارنامه.

4.دریافت کوتاژ و تعیین مسیر.

5.ارزیابی کالا.

6.اخذ مجوزهای لازم.

7.کارشناس سرویس ( مجازی )

8.کرایه حمل خطوط خارجی.

9.صندوق.

10.انبارداری.

11.درب خروج.

12.خروج کالا.

13.روند اظهارنامه و ترخیص.

14.ثبت اظهارنامه.

 

نخستین مرحله از پروسه ترخیص کالا از گمرک کامل نمودن اظهارنامه واردات و ثبت آن در سیستم گمرک به صورت آنلاین می باشد. از جمله اطلاعاتی است که در زمان ورود کالاها به گمرک به آنها توجه می شود اعم از نوع کالا، کمیت، علامت تجاری، فنی، مدل، ارزش و وزن کالا می باشد.

حال چه قبل از وارد شدن محموله و چه بعد از وارد شدن محموله شرکت کشتیرانی گزارش ورود و اطلاعات را به گمرک می دهد. در صورتی که هیچ اشکال و خطایی پیش نیاید ابلاغیه ورود کشتی با هواپیما به وسیله ی سیستم الکترونیکی گمرک شماره ابلاغیه ورود به شرکت کشتیرانی و حمل و نقل داده می شود.

زمانی که محموله به بندر وارد شد ترخیص کار یا وارد کننده اظهارنامه را به سیستم الکترونیکی گمرک می دهد که به این شماره کوتاژ می گویند. کوتاژ به معنی ثبت اظهارنامه واردات و صادرات کالا در گمرک می باشد که به منظور هر اظهارنامه ای که به ثبت رسیده است به آن یک شماره اختصاص داده می شود.

بررسی و تایید اظهار نامه

دومین مرحله از مرحله های اظهار و ترخیص کالا تایید اعلامیه و اسناد دیگر به وسیله ی واد کننده است. سیستم الکترونیکی گمرک اطلاعاتی که وارد شده است را اعتبار سنجی می نماید و بلافاصله شماره اظهارنامه را ارائه می دهد که می توان پرداخت الکترونیکی را انجام داد.

پرداخت عوارض و مالیات واردات

مرحله سوم پرداخت عوارض و مالیات در خواست شده است که می توان به دو صورت آن را پرداخت کرد.

  1. پرداخت به شکل فیش بانکی.
  2. پرداخت الکترونیکی.
  3. ارائه دادن بقیه اسناد.
  4. در کنار اطلاعات بعضی اسناد و مدارک هم باید به اداره گمرک تحویل داده شود.

از جمله گواهی بهداشت که برای مواد غذایی و همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی و دارویی ضرورت دارد. در کنار آن می توان از فاکتور خرید نیز نام برد که قیمت خرید کالاها را نشان می دهد. ارائه پکینگ لیست، مانیفست و بارنامه نیز از دیگر مدارک لازم جهت ارائه به گمرک می باشد.

تطبیق اسناد

اداره گمرک جهت تعیین ارزیاب بایستی همه ی اسناد و مدارک دریافتی از جانب متقاضیان و تاجران را به دقت بررسی و ارزیابی نموده و پس از آن، آن ها را به منظور بررسی و ارزیابی کنترل کالا با اسناد و صدور صورتحساب به قسمت حسابداری ارائه نماید.

اسناد لازم برای ترخیص کالا

در رویه واردات، بارگذاری بارنامه، ترخیصیه، قبض انبار، پرفرما، پکینگ لیست، فاکتور و گواهی مبدا زمان اظهار کالا الزامی می باشد و صرفا برای این سه سند، محلی برای بارگذاری در نظر گرفته شده است.

بعضی از اظهارکنندگان همه ی اسنادی را که امکان دارد کارشناس در زمان بررسی و ارزیابی اظهارنامه از آن ها دریافت کند همراه با این سند که الزامی و ضروری می باشد اسکن و بار گذاری کنند. چنانچه این اسناد الزامی و ضروری می باشند.

مجوزها و گواهی های لازم

  1. اسناد بانکی (در صورتی که کالا از طریق نظام بانکی وارد شده باشد)
  2. گواهی مبدأ.
  3. صورت عدلبندی (در صورت یکنواخت نبودن کالا)
  4. سایر اسنادی که گمرک در اجرای قانون یا سایر قوانین ضروری بداند.

ضمیمه نمودن سند حمل و ترخیصیه برای کالای ورودی از مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی به سرزمین اصلی که در منطقه معامله شده یا قبض انبار آن تبدیل شده است ضروری نمی باشد.

تبصره1 – در موارد استثنایی که تسلیم  و ارائه یک یا چند سند به جز ترخیصیه، موافقت بانک (در صورتی که کالا از طریق نظام بانکی وارد شده باشد) و مجوزها و گواهی های لازم میسر نباشد، با تشخیص رییس گمرک اظهارنامه قبول و به جریان گذاشته می شود.

ترخیص کالا وایسته به ارائه تمامی اسناد و انجام کامل تشریفات گمرکی می باشد.

تبصره2 – در مواردی که کشور سازنده کالا احراز شده باشد و محصول کشورهای ممنوع المعامله نبوده و مشمول تعرفه های ترجیحی و محدودیت های مقداری نگردد، با تشخیص گمرک ایران ارائه گواهی مبدأ ضروری نمی باشد.

تبصره3 – در مورد اشخاص حقوقی چنانچه تنظیم و تسلیم کننده اظهارنامه غیر از صاحب کالا باشد، شخص یادشده (کارمند شخص حقوقی) باید دارای وکالت رسمی و معرفی نامه (براساس متنی که گمرک ایران اعلام خواهد کرد) برای ترخیص کالا باشد و برگ وکالت رسمی و معرفی نامه یا تصویر آنها ضمیمه باشد و در برگ وکالت نامه رسمی حدود اختیارات وکیل تعیین شده باشد . در صورتی که ترخیص کننده کارگزار گمرکی باشد، نام برده دارای وکالتنامه رسمی باشد.

معرفی نامه رسمی مؤسسات دولتی در مورد کالای متعلق به آنها و معرفی نامه سفارتخانه ها با گواهی وزارت امور خارجه نسبت به کالای متعلق به سفارتخانه ها به جای وکالتنامه رسمی پذیرفته خواهد شد.

تبصره4 – در مواردی که صاحب کالا شخص حقیقی باشد، قبول اظهار کالا صرفاً از طریق وی یا کارگزار گمرکی دارای وکالتنامه رسمی و کارت کارگزار گمرکی معتبر امکان پذیر است.

کالای صدوری

1.قبض انبار (در صورت تحویل کالا به انبارهای گمرکی)

2.مجوز ارزیابی در خارج از اماکن گمرکی (حسب مورد)

3.سیاهه فروش (فاکتور)

4.فهرست عدل بندی (در صورت یکنواخت نبودن کالا)

5.گواهی ها و مجوزهای قانونی (در صورت مشمولی)

6.تصویر پروانه ورود موقت برای پردازش یا پروانه ورود قطعی برای تعیین مواد وارداتی به کاررفته در کالای صادراتی .

7.سایر اسنادی که گمرک در اجرای مصوبات مراجع صلاحیت دار ضروری بداند.

صدور پروانه ترخیص کالا

پروانه ترخیص به کالاها جنبه قانونی می بخشد. همچنین شماره و کد شناسایی نیز در این مرحله تعیین می شود. با وجود این کد بر روی محصولات و کالاها، می توانند در هر کدام از بازارهای کشور عرضه شوند. ضمن این که هیچ پیگیری قانونی متوجه تاجران نخواهد بود.

پبگیری ها

1.پیگیری اسناد در دفاتر تعرفه و ارزش برای  اختلافات تعرفه ای و تفاوت ارزش.

2.تعیین تعرفه(انوانتر) در دفتر تعرفه گمرک ایران به صورت کتبی.

3.ثبت ارزش صادراتی کالا در سی دی ارزش گمرک ایران.

4.پیگیری و گرفتن مجوزهای وارداتی و صادراتی ، اختلافات در واردات کالا و ممنوعیت های گمرکی،در دفاتر واردات و صادرات.

5.شرکت در کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی و اخذ نتیجه نهایی.

6.شرکت در کمیسیون تجدید نظر.

هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا قادر می باشد دربردانده هزینه هایی اعم از باربری، انبارداری، تخلیه، تعرفه آزمایشگاه، بارگیری، بدرقه کالا، کارشناسی کالا و….باشد که از مالک کالا در زمان ترخیص کالا اخذ می شود.

هزینه های گمرکی که ذکر شده است به شکل جدا از حقوق ورودی دریافت می شود. حقوق ورود کالا به منظور ترخیص کالا 5درصد ارزش گمرکی که به اضافه سود بازرگانی می باشد که سازمان گمرک ایران مسئولیت وصول آن را برعهده دارد و برای روش وادات قطعی کالا دریافت می کند.

ترخیص انواع کالا از گمرک از خدمات  شرکت راهبرد تجارت آسمان پارسیان می باشد ما آماده ایم با بهره گیری از تیم تخصصی و با تجربه ترخیص کالا خود به بهترین نحوه ممکن و با سرعت و دقت بالا کلیه خدمات گمرکی و بازرگانی بازرگانان و تجار محترم را بر عهده بگیریم.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال  و موردی و یا جهت ترخیص کالای خود از گمرک می توانید با ما تماس بگیرید.

راه های ارتباطی با ما :

دفتر تهران: 02122408505
دفتر کرج: 02632736156
واتساپ: 09361696296

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

اخرین اخبار

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید