اغلب مسافرانی که قصد مهاجرت و یا مسافرت برای مدت طولانی را به کشور استرالیا دارند در تلاش هستند تا بارهای اضافه خود را نیز همراه خود ببرند. روش های مختلفی برای ارسال بار و تجهیزات به کشور استرالیا وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به ارسال بار از طریق کشتی به استرالیا اشاره نمود. شما عزیزان براحتی می توانید کلیه وسایل مربوط به زندگی، بارهای مربوط به مهاجرت، خرده بار و اضافه بار مسافری خود را از طریق راه دریایی به این کشور ارسال نمایند. در ادامه مطلب به هزینه ارسال بار دریایی به استرالیا و مراحل و مدارک مورد نیاز برای ارسال بار دریایی به استرالیا خواهیم پرداخت و کلیه جزئیات را با هم بررسی می نماییم. همچنین شما عزیزان می توانید با تماس با شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت از مشاوره رایگان این مجموعه برخوردار شوید و بهترین راهنمایی ها را در زمینه ارسال بار دریافت کنید. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

هزینه ارسال بار دریایی به استرالیا

همانطور که بیان نمودیم یکی از راه های ارسال بارها و کالاهای اضافه در هنگام سفر و یا مهاجرت به استرالیا، ارسال دریایی آن ها می باشد. اما سوالی که در این اینجا مطرح می گردد این است که هزینه ارسال بار دریایی به استرالیا چقدر است؟ بطور کلی هزینه های ارسال بار دریایی به استرالیا به عوامل مختلفی مربوط می شود که هرکدام نقش موثری در قیمت تمام شده خواهند داشت. در زیر به مهم ترین این عوامل اشاره خواهیم نمود.

1- وزن و حجم بار ارسالی
مهم ترین گزینه در رابطه با هزینه ارسال بار دریایی به استرالیا حجم و وزن مرسوله ارسالی می باشد. قیمت ارسال کالاها به کلیه نقاط جهان بر مبنای کیلوگرم محاسبه می گردد. اما حجم بار به چه معنا است؟ گاهی پیش می آید که یک وسیله از نظر وزنی، سبک باشد ولی از نظر حجمی فضای بسیار زیادی را اشغال می نماید. در اینجا شرکت های حمل و نقلی کلیه بارها را به صورت حجمی محاسبه و برآورد قیمتی می کنند. شایان ذکر است که در رابطه با ارسال کالاها از میان آیتم های وزن و حجم، هر کدام که بیشتر باشد مبنای هزینه قرار خواهد گرفت.

2- نوع بار ارسالی
نوع بار ارسالی بر روی هزینه ارسال بارها تاثیری مستقیم دارد.

3- نحوه بسته بندی
بسته بندی بارهای ارسالی به جهت جلوگیری از صدمات و آسیب های احتمالی در طول مسیر بسیار حائز اهمیت می باشد. برای بسته بندی بارها انواع مختلفی از بسته بندی ها مانند بسته بندی معمولی، بسته بندی جعبه چوبی، بسته بندی مبلمان و بسته بندی پالتی انجام می گیرد. این نوع از بسته بندی ها با توجه به نوع بارهای ارسالی به استرالیا از طریق راه دریایی انجام می پذیرد و هر کدام دارای هزینه های مختلفی هستند.

4- فاصله مبداء تا مقصد
مسلما هر چه میزان فاصله نقطه مبداء تا مقصد بیشتر باشد میزان پرداختی هزینه نیز بالاتر می رود.

5- هزینه بیمه بار
بیمه بارها نیز مانند دیگر موارد دارای هزینه ای جداگانه می باشد که بر مبنای نوع بار و هزینه مادی آن ها برآورد می گردد. بیمه ها معمولا هزینه های زیادی را در بر نخواهند داشت و البته که از مهم ترین عوامل می باشند. بیمه ها زمانی اهمیت خود را نشان می دهند که خدایی ناکرده برای بارها در طول مسیر اتفاقی بیفتد و یا دچار صدماتی گردند.

6- هزینه گمرک و انبارداری
انجام امور گمرکی نیز هزینه هایی را در بر خواهد داشت. در صورت نگهداری بارها در انبار و نیاز به انبارداری کالاها در زمان ارسال، هزینه جداگانه ای را نیز باید پرداخت نمود.

7- هزینه های جانبی
برای ارسال برخی از بارهای تجاری و یا نمایشگاهی نیاز به ارائه کارت بازرگانی می باشد. در صورت نداشتن این کارت براحتی می توان از کارت های بازرگانی شرکت های حمل و نقلی استفاده نمود.

مدارک مورد نیاز ارسال بار دریایی به استرالیا

ارائه مدارک زیر برای ارسال بار دریایی به استرالیا الزامی می باشد. با توجه به اینکه بارهای شما تجاری و یا شخصی است نوع این مدارک نیز متفاوت است.

مدارک بارهای شخصی:
– لیست اقلام ارسالی و یا همان پکینگ لیست
– اصل و کپی بارنامه صادر شده
– مدارک شناسایی شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
– آدرس و شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار

مدارک بارهای تجاری:

 • لیست اقلام ارسالی یا همان پکینگ لیست
 • اصل و کپی بارنامه صادر شده
 • فاکتور کالا یا اینویس
 • مجوز ورود کالا به کشور ( Import license)
 • گواهی بهداشتی کالاها (در صورت نیاز)
 • مدارک شناسایی شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
 • آدرس و شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار

ارسال دریایی به استرالیا

مراحل ارسال بار دریایی به استرالیا

ارسال بارها به روش دریایی، زمینی و هوایی به استرالیا تخصص ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت است. در قسمت زیر قصد داریم تا شما را با مراحل ارسال بار دریایی به استرالیا آشنا نماییم. همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهام با کارشناسان شرکت در تماس بوده و به صورت رایگان از مشاوره و پشتیبانی این عزیزان استفاده نمایید.

1- مشاوره تلفنی، بازدید رایگان کارشناسان برای فریت بار به استرالیا
شما عزیزان برای ارسال بارهای اضافه خود و کلیه بارهای ارسالی شخصی و تجاری می توانید با کارشناسان شرکت راهبرد تجارت تماس حاصل نمایید. پشتیبان های مجموعه در کنار شما هستند تا بهترین راه ها را برای ارسال بار به شما معرفی نمایید. در صورت تایید شما مشتریان گرامی، کارشناسان به صورت رایگان از بار شما بازدید نموده و راهکارهای مناسبی را برای کم کردن هزینه های ارسال و دیگر امور به شما ارائه می دهند.

2- بسته بندی و تهیه لیست کالاها برای فریت بار به استرالیا
بسته بندی کالاها هنگام ارسال بار با کشتی به استرالیا، برای جلوگیری از هرگونه صدمات احتمالی در طول مسیر از مهم ترین کارها در امر ارسال بار به استرالیا است. پرسنل مجرب شرکت راهبرد تجارت در کنار شما هستند تا هرگونه وسایل منزل و خرده ریز ارسالی را با استفاده از بهترین کارتن ها و جعبه های بسته بندی، به منظور پیشگیری از صدمات احتمالی و حمل آسان تر آن ها، بسته بندی نمایند. در آخر نیز کلیه بارهای ارسالی را به دو زبان کشور مبداء و کشور مقصد لیست کنند.

3- انجام امور سمپاشی و صدور گواهینامه های معتبر بین المللی
در صورت بسته بندی در پالت ها و جعبه های چوبی نیاز به سمپاشی آن ها می باشد. این امور در صورت لزوم توسط شرکت های سم زدایی و سمپاشی انجام می گیرد.

4- بارگیری و ارسال به گمرک بندرعباس برای ارسال بار از ایران به استرالیا
کلیه مرسوله های ارسالی از درب منزل و یا درب محل مورد نظر، با ماشین های مخصوص بارگیری و به گمرکات مورد نظر کشور ارسال می گردد.

5- انجام تشریفات گمرکی، بازرسی توسط سگ مواد یاب و پلمپ کانتینرها
کلیه امور گمرکی برای ارسال انجام شده، کانتینرها به صورت کامل و با دستگاه های مخصوص بازرسی گردیده و توسط سگ های مواد یاب نیز مورد بررسی قرار می گیرند. در آخر کلیه کانتینرها پلمپ و آماره ارسال می شوند.

6- صدور بیمه نامه معتبر بین المللی
در این مرحله کلیه بارها با توجه به نوع بار و ارزش مادی آن ها بیمه می شوند.

7- پیگیری آنلاین پس از حمل بار به استرالیا با کشتی
در مرحله آخر شماره بارنامه و کد رهگیری کالا در اختیار فرد ارسال کننده بار قرار خواهد گرفت که با استفاده از آن می تواند بارها را در هر زمان رهگیری نموده و از محل دقیق آن ها باخبر شود.

چه نوع کالاهایی با کشتی به استرالیا ارسال می شوند؟

بطور کلی کلیه بارهای کوچک و بزرگ را می توان با استفاده از کشتی به استرالیا ارسال نمود. همچنین شما می توانید بارهایی نظیر لوازم کامل منزل شامل مبلمان، سرویس خواب، ظروف، البسه، کتب و لوازم صوتی و تصویری و کالاهای تجاری شامل فرش دستی و ماشینی، سنگ ساختمانی، موادغذایی و صنایع دستی و محلی را به این کشور ارسال کنید.

لازم به ذکر است که برخی از اقلام ارسالی مانند گیاهان تازه، میوه و سبزیجات و داروهای گیاهی را نمی توان به استرالیا صادر کرد. برخی از موارد نیز مانند گونه هایی از حیوانات زنده و حیوانات خانگی ممکن است نیاز به اجازه واردات از کشور مقصد داشته باشند.

نحوه بسته بندی کالا جهت ارسال دریایی به استرالیا

بسته بندی بارها در زمان ارسال دریایی کالاها بسیار مهم و حساس می باشد. تصور این را بکنید که بارهای ارسالی از زمان ارسال از منزل مشتری تا زمان تحویل در کشور استرالیا چندین بار جابجا و از ماشینی به ماشین دیگر و از کانتینری به کانتینر دیگر انتقال داده می شود. حال تصور این را بکنید که این وسایل و بارهای ارسالی از بسته بندی محکم و مناسبی برخوردار نباشند! آیا باری که به مقصد می رسد شرایط بار و سلامت بار ارسالی را خواهد داشت؟ پس توجه شما را به موارد زیر در رابطه با نحوه بسته بندی کالا جهت ارسال دریایی به استرالیا جلب می نماییم.

 • تهیه کارتن های با کیفیت و انواع ضربه گیرها و انتقال آن به منزل مشتری.
 • تهیه و ساخت انواع جعبه های چوبی با توجه به بارهای مشتری. (اندازه گیری بارها در بازدید اولیه از منزل مشتری)
 • تهیه انواع یونولیت های 3 و 5 سانتی متری برای بارهای مشتری.
 • بسته بندی کلیه بارهای اضافه مشتری از جمله کوچک ترین لوازم تا بزرگترین آن ها مانند مبلمان، بوفه، تردمیل و …
 • تهیه لیست اقلام و پکینگ لیست پس از پایان بسته بندی (به دو زبان کشور مبداء و کشور مقصد)
 • نوشته شدن نام و مشخصات اقلام موجود در هر جعبه و کارتن بر روی آن.
 • چیدمان اقلام در کانتینر با توجه به محتویات هر بسته و حساسیت هر بسته بندی.

حمل بار دریایی به استرالیا به چه روش هایی انجام می پذیرد؟

ارسال بار با کشتی به استرالیا به سه صورت مختلف انجام می گیرد که هر کدام از این روش ها هزینه های متفاوتی را در حمل بار دریایی به استرالیا دارا می باشند. برای استعلام هر یک از روش های زیر می توانید با کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت تماس گرفته و نوع و مقدار بار خود را را برای برآورد هزینه های ارسال استعلام نمایید.

حمل بار دریایی به استرالیا به صورتFCL

ارسال بار به استرالیا به صورت دریایی، میزان و حجم بارهای ارسالی بسیار مهم میباشد. اگر میزان حجم کالای شما برای ارسال بالا باشد، لازم است یک یا چند کانتینر را بطور مستقل در اختیار داشته باشید که به این روش حمل بار با کانتینر، FCL می‌گویند.

بیشتر بدانید  » حمل و نقل FCL

حمل بار دریایی به صورت LCL

اگر مرسوله های ارسالی شما به صورت خرده بار می باشد و شما نیاز به کانتینرهای مستقل نداشته باشید می توانید کالاهایتان را در کنار دیگر کالاهای ارسالی در یک کانتینر جای دهید. در این روش که با نام حمل LCL شناخته می‌شود، توجه به کلاس خطر کالای خود و کالای دیگری مهم است. به عنوان مثال امکان اشتعال و انفجار کالاها می‌تواند ضرر و زیان بزرگی را برای بارهای شما بوجود آورد. همچنین هنگامی که کالاهایتان در پالت های جداگانه اما در مکانی مشترک با مرسولات دیگر در یک کانتینر قرار می گیرد، ممکن است کالاهای دیگر بر روی کالاهای شما تاثیراتی مانند بو را داشته باشند.

حمل بار دریایی به استرالیا به صورت BULK

این مورد حمل برای کالاهای فله ای و کالاهایی که اصولا بدون بسته بندی بارگیری می‌شود، می باشد. از این نوع کالاهای فله ای می توان به حمل بار ماسه بر روی کشتی اشاره نمود.

مدت زمان ارسال بار دریایی به استرالیا چقدر است؟

موضوعی که در رابطه با ارسال کالا به وسیله کشتی و به صورت دریایی مطرح است مدت زمان ارسال آن ها می باشد. بطور معمول مدت زمان ارسال بار با کشتی به استرالیا از زمان بارگیری در کشتی و تا زمان تخلیه آن در بندر کشور مقصد مدت 50 روز بطول خواهد کشید. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که این مدت زمان ارسال بار دریایی به استرالیا، به صورت تقریبی تخمین زده شده است و فاکتور‌های زیر می تواند این مدت زمان را بیشتر و یا کمتر نماید. برای استعلام دقیق از مدت زمان ارسال بار دریایی به استرالیا برای بار خود، بهتر است با کارشناسان شرکت راهبرد تجارت تماس حاصل نمایید. فاکتورهای مهم در مدت زمان ارسال بار دریایی عبارتند از:
1- نوع حمل بار (FCL , LCL , BULK)
2- بندر مقصد (کالاها در کشور مقصد باید به کدام بندر منتقل شوند)
3- فصل و زمان ارسال بار (فصل ارسال بارها در مدت زمان رسیدن آن ها بسیار مهم می باشد)

سخن آخر

اگر قصد ارسال بار به استرالیا از طریق کشتی را دارید نیازمند شرکت حمل و نقل بین المللی می باشید. اگر به دنبال شرکت حمل و نقل بین المللی در کرج هستید با کارشناسان راهبرد از طریق شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. شرکت بین المللی راهبرد تجارت آماده ارائه خدمات فریت بار از ایران به استرالیا و از استرالیا به ایران می باشد که با به کارگیری اشخاص ماهر در جهت بسته بندی لوازم مسافران و مهاجرانی که می خواهند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند بهترین خدمات را ارائه می دهد.