کشور کانادا را در رده بالاترین کشورهای مهاجرپذیر جهان می توان مشاهده نمود و همه ساله از سمت کشور ایران بر تعداد آن ها افزوده می شود. یکی از مهم ترین دغدغه های این مهاجرین و یا مسافرین کشور کانادا (به قصد کار یا ادامه تحصیل)، حمل اثاثیه منزل و لوازم شخصی مورد نیاز خود می باشد. باید بگوییم هر مسافری که برای مدت زمان زیادی قصد اقامت در این کشور را دارد بهتر است بجای خرید مجدد وسایل زندگی، اثاثیه منزل خود را به کانادا ارسال نماید. البته که بسیاری از وسایل و لوازم ارسالی نیز ارزش مادی و معنوی خاصی را برای شخص ارسال کننده دارا می باشند. اما بهترین راه برای ارسال وسایل خانه به کانادا چیست؟

برای جواب به این سوال همانطور که می دانید به دلیل هزینه گزاف حمل اضافه بار در هنگام سفر، اینکار چندان اصولی و مقرون بصرفه نمی باشد. پس در این رابطه ما در شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت کنار شما هستیم تا فرآیند ارسال بارهای شما را با قیمت هایی بسیار پایین تر به انجام برسانیم. فرآیند حمل لوازم منزل به کانادا از دو طریق ارسال هوایی و ارسال دریایی توسط شرکت حمل‌ و نقل راهبرد تجارت میسر می باشد و شما می توانید هر نوع باری را با صرف هزینه ای به مراتب پایین تر و به صورت کاملا ایمن به مقصد مورد نظر خود ارسال نمایید. همچنین در این مقاله قصد داریم تا کلیه مراحل ارسال لوازم خانه به کانادا، هزینه ارسال وسایل خانه به کانادا، نحوه ارسال بار وسایل خانه به کانادا و موضوعاتی از این دست قبیل را با هم بررسی نماییم. پس پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوعات تا پایان مطلب همراه ما باشید.

هزینه ارسال لوازم منزل به کانادا

همانطور که گفتیم به جای تهیه مجدد وسایل و اسباب و اثاثیه مورد نیاز اقامت در کانادا بهتر است این وسایل را از ایران به این کشور ارسال کنیم. اما هزینه ارسال لوازم منزل به کانادا چقدر است؟ برای جواب به این سوال باید بگوییم که هزینه مشخص و دقیقی را برای ارسال بار به کانادا به صورت کلی نمی توان بیان نمود. هزینه ارسال بار به کانادا شامل عوامل بسیاری می گردد که هر کدام در قیمت نهایی ارسال تاثیر مهمی را دارا می باشند و در زیر به آن ها خواهیم پرداخت.

  • وزن و حجم بارها

اولین مورد تاثیرگذار در هزینه ارسال بار منزل به کانادا، مقدار وزن و حجم بارها می باشد. وزن بارها را براساس کیلوگرم و حجم بارها نیز براساس مقدار فضای اشغال شده در هر مترمربع برآورد می کنند. شایان ذکر است که هر کدام از این مقادیر وزن و حجم بیشتر باشد مبنای محاسبه هزینه بارهای ارسالی قرار خواهد گرفت.

  • فاصله مبداء تا مقصد

عامل بعدی در  هزینه ارسال بار منزل به کانادا، فاصله نقطه مبداء و محل تحویل بارها در کشور مقصد می باشد. مسلما هر چه این مقدار فاصله بیشتر باشد هزینه ارسال بارها نیز بالاتر خواهد رفت.

  • روش ارسال بارها

روش ارسالی بارها بطور مستقیم بر روی هزینه ارسال بارها تاثیرگذار است. هر یک از روش های ارسال بار (هوایی، زمینی، دریایی، پستی و …) شامل هزینه های مختلفی می گردد که پس از مشخص شدن مسیر ارسالی می توان قیمت نهایی را برآورد نمود.

  • بسته بندی و نحوه بسته بندی بارها

بسته بندی بارها علاوه بر اینکه بر روی هزینه ارسال بار منزل به کانادا تاثیرگذار است، از مهم ترین مراحل ارسالی بارها نیز می باشد که در ادامه مطلب نیز مفصل به آن خواهیم پرداخت. بسته بندی لوازم خانه را می توان به چند شیوه بسته بندی معمولی، بسته بندی جعبه چوبی و بسته بندی پالتی و … انجام داد که با توجه به ماهیت بارها یکی از انواع بسته بندی ها انتخاب می گردد.

  • هزینه بیمه، گمرکی و انبارداری

انجام امور بیمه بارهای ارسالی و گمرکی آن ها در هر کشور هزینه هایی را در بر خواهد داشت که در زمان ارسال بار ملزم به پرداخت آن ها می باشیم. همچنین در صورت نیاز به نگهداری کالاها در انبارهای کشور مبداء و یا کشور مقصد، هزینه جداگانه ای را نیز باید پرداخت نمود.

نحوه ارسال بار لوازم منزل به کانادا

چگونه بارهای خود را به کانادا ارسال کنیم؟ برای ارسال لوازم منزل به کشور کانادا دو مسیر مستقیم هوایی و دریایی وجود خواهد داشت که به آن ها خواهیم پرداخت. این روش های ارسال با توجه به خواست مشتری و همچنین استعلام زمان و هزینه رسیدن بارها انجام می پذیرد. هر یک از روش ها معایب و مزایایی را دارا است که در صورت آشنایی با آن ها می توانیم بهترین و مقرون بصرفه ترین روش را انتخاب نماییم. همچنین انتخاب هر یک از روش های ارسال بار به کانادا به عواملی مانند نوع بارهای ارسالی و شهر محل زندگی ارسال کننده و دریافت کننده بار بستگی کامل خواهد داشت.

ارسال هوایی بار به کانادا

ارسال هوایی بارها و لوازم خانه به کشور کانادا از سریع ترین شیوه های حمل و نقلی می باشد که مدت ارسال بارها را به حداقل زمان ممکن می رساند. در روش ارسال هوایی بار، کالاهای ارسالی چه از نوع مسافری و چه تجاری به طور میانگین بین 3 تا 5 روز به مقصد خواهند رسید. همچنین با استفاده از این روش می توان بارهای فاسد شدنی و حساس را مانند دارو، مواد غذایی، میوه و سبزیجات را در سریع ترین زمان به کانادا ارسال کرد.

ارسال دریایی بار به کانادا

از دیگر روش های ارسال بار به کانادا باید به روش ارسال دریایی کالاها اشاره نمود. این روش در مقایسه با روش ارسال هوایی سرعت کمتری را دارا می باشد و مدت زمان بیشتری را باید صرف ارسال بارها کرد. برای ارسال بار به کانادا فرآیند بارگیری، انجام امور گمرکی و ارسال به بندر عباس با توجه به شهر مبداء، در حدود 4 تا 7 روز بطول خواهد انجامید. همچنین پس از بارگیری بر روی کشتی، حدود 45 تا 60 روز نیز سفر دریایی بارها خواهد بود. این مورد نیز قابل توجه می باشد که این زمان ها تقریبی بوده و با توجه به مسیر و فصل، این زمان می تواند کمتر و یا ببشتر گردد.

بخوانید: حمل و نقل LCL

ارسال بار دریایی لوازم خانه به کانادا

در صورتی که شما مایل به ارسال تمامی وسایل منزل خود به کشور کانادا هستید، بهترین روش ارسال، ارسال دریایی بار می باشد.

در اینجا سوالی که مطرح می شود این است که چه زمانی روش ارسال دریایی را انتخاب نماییم؟ برای جواب به این سوال باید نکات زیر را مطرح نماییم و بگوییم که بار شما در صورت داشتن این ویژگی ها باید به وسیله کشتی و از طریق دریا ارسال گردد.
– به عبارتی وزن محاسباتی بار شما از حدود 2000 کیلوگرم بیشترباشد.
– زمانی که شما قصد ارسال تمامی لوازم منزل خود را داشته باشید.
– بارهای شما فضای یک کانتینر 20 فوت بطور کامل پر نماید.
اما در مواردی پیش می آید که شما قصد ارسال بارهای خود را به صورت دریایی دارید ولی لوازم منزل شما فضای داخل یک کانتینر را بطور کامل پر نمی کند. در اینگونه موارد چه باید کرد؟ برای حل این مسئله شما می توانید فضای داخل کانتینر را با چند نفر از دوستان و آشنایان خود شریک شده و هزینه های حمل دریایی را نیز با آن ها تقسیم نمایید. این روش برای ارسال دریایی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.
– نکته مثبت در این روش پرداخت هزینه کمتر در حمل بار دریایی به کانادا می باشد که بین چند نفر تقسیم می گردد.
– نکته منفی در این روش این است که در صورت پیش آمد هرگونه مشکل و یا وجود بارهای ممنوعه در میان بارهای دیگر، بار شما نیز در گمرک کشور مبداء و یا مقصد به همراه بارهای دیگر توقیف خواهد شد. یا اینکه بارهای مورد بازرسی مضاعف قرار خواهد گرفت و شما باید بار خود را پس از طی مراحل قانونی طولانی آزاد نمایید. لذا پیشنهاد می کنیم در صورتی که مایل به اشتراک فضای کانتینر با افراد دیگر هستید، حتما آشنایی کامل با این افراد داشته و یا این روش را به شرکت های حمل و نقلی بسپارید.

ارسال لوازم منزل به کانادا

مراحل ارسال بار دریایی لوازم خانه به کانادا

حال که متوجه شدیم چه بارهایی را باید به وسیله کشتی و راه دریایی به کانادا ارسال نمود، بهتر است با مراحل ارسال بار دریایی لوازم خانه به کانادا نیز آشنا شویم. در ادامه به توضیح مرحله به مرحله انجام این روش ارسال خواهیم پرداخت.

1- بازدید، کارشناسی و مشاوره رایگان پیش از حمل لوازم منزل به کانادا

در مرحله اول شما عزیزان با تماس با شرکت های حمل و نقل بین المللی نوع بار و میزان بار ارسالی خود را اعلام می نمایید. کارشناسان مربوطه کلیه روش ها و شرایط هزینه ارسال بار منزل به کانادا و ضوابط ارسال بارها را به صورت تماس تلفنی به شما توضیح داده و در صورت نیاز بطور رایگان از لوازم ارسالی شما بازدید بعمل خواهند آورد. در این مرحله کلیه راه حل ها، نوع بسته بندی بارها و زمان حدودی تحویل در مقصد بطور کامل روشن می گردد و هیچ نقطه ابهامی باقی نخواهد ماند.

2- بسته بندی بارها برای حمل دریایی و تهیه پکینگ لیست
یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل ارسال بار دریایی لوازم خانه به کانادا، مرحله ی بسته بندی آن ها می باشد. زیرا که هرگونه سهل انگاری در انجام بسته بندی و عدم رعایت استانداردهای لازمه (بدلیل طولانی بودن زمان ارسال دریایی) می تواند لوازم و اثاثیه منزل شما را مورد تهدید قرار دهد و خسارت های جبران ناپذیری را بوجود آورد. پس در بسته بندی بارهای ارسالی خود نهایت دقت و حساسیت را بخرج دهید. همچنین پیشنهاد می شود بسته بندی بارهای ارسالی خود را حتما به یک شرکت حمل و نقل باری بسپارید. در آخر نیز کلیه بارهای ارسالی می بایست به دو زبان کشور مبداء و مقصد لیست گردد.

3- اخذ گواهی سمپاشی و گواهینامه های بین المللی
با توجه به قوانین ترخیص کالا در بسیاری از کشورهای اروپایی کلیه بارها و بسته بندی های ساخته شده از چوب خام می بایست در کشور مبداء و با رعایت شرایط خاص توسط گاز و یا قرص های مخصوص و در درجه حرارت معین، سمپاشی و آفت زدایی شده و گواهی سمپاشی آن ها توسط شرکت های دفع آفات نباتی صادر گردد.

4- بارگیری و ارسال آن به گمرک
در این مرحله تمامی اثاثیه منزل ارسالی درون کانتینرها بارگیری شده و با استفاده از ماشین های مخصوص به سمت گمرکات مربوطه ارسال می گردد.

5- انجام تشریفات گمرکی، بازرسی و پلمپ کانتینرها
در گمرک کلیه امور اداری بارها انجام شده و تمامی کانتینرها با کمک دستگاه های ایکس ری و سگ های مواد یاب مورد بازرسی قرار خواهند گرفت. و سپس کانتینرها به صورت کامل مهر و موم و پلمپ می شوند و این پلمپ تا آخرین مرحله که تحویل بار در مقصد است، باز نمی گردد.

6- ارسال بارها به بندرعباس و بارگیری بر روی کشتی
تمامی بارها برای ارسال به کشور کانادا به گمرک بندرعباس و سازمان کشتیرانی وارد شده و سپس بر روی عرشه کشتی بارگیری خواهند شد.

7- صدور بیمه نامه معتبر بین المللی
در این مرحله بیمه نامه معتبر بین المللی برای بارهای ارسالی صادر می شود. بیمه نامه ها براساس ارزش مادی بارها مشخص می گردد و شخص ارسال کننده بار می بایست به ازای هر یک میلیون تومان ارزش بار، مبلغ هزار تومان هزینه بیمه را پرداخت نماید.

8- صدور بارنامه دریایی
صدور بارنامه ها توسط شرکتی که کانتینر حمل اثاثیه منزل در آن خط قرار دارد، انجام می شود.

9- پیگیری آنلاین کشتی پس از ارسال لوازم منزل به کانادا
در مرحله آخر کد رهگیری و شماره بارنامه ای تحویل شخص ارسال کننده بار قرار می گیرد که با استفاده از آن می تواند بار ارسالی خود را در طول مسیر رهگیری کرده و از محل دقیق بار خود باخبر شود.

مدت زمان ارسال وسایل منزل به کانادا

همانطور که گفتیم برای ارسال بار وسایل خانه به کانادا دو روش دریایی و هوایی وجود دارد که زمان تحویل بارها به مقصد، در هر یک از روش ها اختلافات بسیاری را دارا می باشد. چنانچه از خطوط هوایی برای ارسال بار خود به کشور کانادا استفاده می نمایید، باید بگوییم که حدودا بین 5 روز تا 7 روز زمان لازم است تا بار مورد نظر شما تحویل کشور مقصد گردد. روش ارسال هوایی از امن ترین روش های ارسال بار به کشور کانادا می باشد که با توجه به زمان تحویل کمتر، هزینه ارسال بالاتری راشامل می گردد.
اما این زمان برای ارسال با کشتی و روش دریایی کمی طولانی تر خواهد بود. تقریبا بین 4 تا 7 روز زمان لازم است تا بار شما به گمرک بندرعباس تحویل داده شود. پس از آن نیز بارها در حدود 45 تا 60 روز زمان می برند تا به کشور مقصد تحویل داده شوند. البته باید بگوییم که این مدت زمان ها تقریبی بوده و با توجه به شرایط هوایی و نوع بارها می تواند زیادتر و یا کمتر شود.

مدارک مورد نیاز برای ارسال لوازم منزل به کانادا

اگر که قصد ارسال وسایل خانه خود را به کانادا دارید، مدارک زیر را می بایست تهیه نمایید. کلیه این مدارک در کشور مبداء و کشور مقصد و همچنین برای ارسال از هر طریقی لازم به ارائه می باشد.

– تصویر پشت و روی کارت ملی یا پاسپورت شخص ارسال کننده و شخص دریافت کننده بار
– آدرس، شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و شخص دریافت کننده بار
– گواهی بهداشتی کالاها و سم زدایی و … (در صورت نیاز)
– فاکتور کالاها یا اینویس (در صورت نیاز)
– لیست کالاها و یا همان پکینگ لیست
– اصل و کپی بارنامه صادر شده