برای ارسال بار به ایتالیا روش های مختلفی اعم از هوایی، دریایی و زمینی وجود دارد که در این مقاله به بحث ارسال بار دریایی به ایتالیا خواهیم پرداخت. مراحل، هزینه و مدارک مورد نیاز برای ارسال بار دریایی به ایتالیا را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد و با جنبه های مختلف فرآیند ارسال بارها آشنا خواهیم شد. بطور کلی حمل بار دریایی به ایتالیا، به بنادر مختلف این کشور صورت می‌گیرد که از مهم ترین آن ها می‌توان به بندر جنوا، بندر لاسپزیا و بندر سستو سن جووانی ایتالیا اشاره نمود. همچنین ارسال بار توسط شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت نیز به این بنادر فعال بوده و کلیه مسافران و مهاجرانی که قصد ارسال بار خود را به کشور ایتالیا دارند می توانند از خدمات ارسال بار راهبرد تجارت استفاده نمایند. باید بگوییم که ارسال بارها به روش دریایی برای تجاری که قصد ارسال کالاهایی با حجم زیاد (بیشتر از 1500 کیلوگرم بار) را دارند، روشی بسیار مقرون به صرفه است که هزینه حمل بار را در تناژهای بالا بسیار کاهش می دهد. بنابراین آن دسته از بازرگانان و تاجرانی که قصد واردات و یا صادرات در حجم و اندازه بالا را دارند، برای حمل و ارسال بار خود می توانند از روش دریایی استفاده نمایند. شایان ذکر است که ارسال بار دریایی به ایتالیا از بنادر اصلی ایران، بندر شهید رجایی در بندرعباس، بنادر عسلویه و بوشهر انجام می گیرد. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا بیشتر با این موضوعات آشنا شویم.

هزینه ارسال بار دریایی به ایتالیا

مقوله هزینه از مهم ترین مقوله ها و مباحث در زمینه ارسال بار است که در این مقاله به این سوال پاسخ می‌دهیم که ارسال بار از طریق دریا به ایتالیا چه هزینه هایی را در بر خواهد داشت؟ همانگونه که گفتیم روش حمل و نقل دریایی یکی از روش های ارسال اضافه بار و اسباب و اثاثیه منزل به ایتالیا است که با توجه به موارد زیر هزینه های گوناگونی را در بر خواهد داشت. کلیه مسافرین، مهاجرین، دانشجویان، تجار و اشخاص ارسال کننده بار به مقصد کشور ایتالیا می توانند با در نظر گرفتن عوامل زیر، روش مناسبی را برای ارسال بارهای خود انتخاب نمایند و از هزینه های آن باخبر شوند. عوامل زیر هر کدام نقشی موثر را در هزینه های ارسال بار دریایی به ایتالیا بر عهده دارند که بطور مختصر به آن ها می پردازیم.

وزن و حجم بار ارسالی

از مهم ترین گزینه های تاثیرگذار بر هزینه ارسال بار می توان به وزن و حجم بارهای ارسالی اشاره کرد. به نقل از twill.net بیش از 90 درصد تجارت جهان از طریق دریا انجام می شود به گونه ایی که در برخی کشورها به عنوان یک قاعده کلی برای محموله هایی با وزن بیش از 100 کیلوگرم یا متشکل از کارتون های متعدد از طریق حمل و نقل دریایی ارسال می‌شوند. مبنای برآورد هزینه های ارسال در درجه اول وزن بارها است که با واحد کیلوگرم مشخص می‌شود. اما گاهی پیش می آید که یک وسیله از نظر وزنی، سبک بوده ولی از نظر حجمی فضای بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهد. در اینصورت مبنای محاسبه و اعمال هزینه ها بجای وزن، حجم بارهای ارسالی می باشد. بطور کلی در رابطه با ارسال کالاها اینگونه می توان بیان نمود که از میان آیتم های وزن و حجم، هر کدام که بیشتر باشد مبنای برآورد هزینه قرار خواهد گرفت.

بیشتر بدانید: سرویس حمل بار NVOCC در حمل و نقل دریایی

نوع بار ارسالی

نوع بار ارسالی بطور مستقیم بر روی هزینه ارسال بارها تاثیرگذار است و همچنین نوع بار ارسالی می تواند مشخص کننده روش ارسال بارها نیز باشد.

بسته بندی بارها و نحوه بسته بندی

شکل و نوع بسته بندی و همچنین متریال بکار رفته در بسته بندی بار با توجه به ماهیت کالا متفاوت است. این مورد بر روی هزینه نهایی ارسال تاثیر می گذارد. بسته بندی بارهای ارسالی در حمل و نقل به این جهت صورت می‌گیرد که بارها از صدمات و آسیب های احتمالی در طول مسیر در امان بوده و جابجایی آن ها در هنگام ارسال آسان گردد. همچنین برای بسته بندی اثاثیه منزل و اضافه بارهای مسافری از انواع مختلفی از بسته بندی ها مانند بسته بندی معمولی، بسته بندی جعبه چوبی، بسته بندی مبلمان و بسته بندی پالتی استفاده می گردد که هر کدام از هزینه جداگانه ای برخوردار هستند.

فاصله مبداء تا مقصد ارسال بار

بطور قطع می‌توان گفت که هر چه میزان فاصله نقطه مبداء تا مقصد بیشتر باشد میزان هزینه پرداختی نیز بالاتر می رود.

هزینه بیمه بار

تمامی بارهای ارسالی در هنگام ارسال می بایست از طرف شرکت های بیمه گر بیمه شده و هزینه ای بابت حق بیمه آن ها پرداخت گردد. این نوع بیمه ها معمولا هزینه های زیادی را در بر نخواهند داشت و زمانی اهمیت آن ها مشخص می‌گردد که خدایی ناکرده برای بارها در طول مسیر اتفاقی رخ دهد و یا دچار صدماتی گردند. حق بیمه پرداختی با توجه به ارزش مادی بار برای هر یک میلیون تومان مبلغ هزار تومان می باشد.

هزینه امور گمرکی و انبارداری

انجام امور گمرکی در هر کشور هزینه هایی را در بر خواهد داشت که در زمان ارسال بار ملزم به پرداخت آن می باشیم. همچنین در صورت نگهداری بارها در انبار و نیاز به انبارداری کالاها در کشور مبداء و یا کشور مقصد، هزینه جداگانه ای را نیز باید پرداخت کنیم.

هزینه های جانبی

برای ارسال برخی از بارهای ارسال موقت، تجاری و یا نمایشگاهی نیاز به ارائه کارت بازرگانی می باشد که در صورت نداشتن این کارت می توان از کارت های بازرگانی شرکت های حمل و نقلی استفاده نمود.

مدارک مورد نیاز ارسال بار دریایی به ایتالیا

در زمان ارسال بارها به کشور ایتالیا و دیگر کشورهای جهان نیاز به ارائه مدارکی است که در زیر به آن ها اشاره می نماییم. این مدارک با توجه به اینکه بارهای شما تجاری و یا شخصی می باشند کمی با هم متفاوت است. البته که این مدارک برای بارهای شخصی بیشتر به جهت شناسایی و مشخص بودن فرد ارسال کننده و فرد دریافت کننده بار دریافت می گردد. کلیه مجوزها و گواهینامه های بین المللی نیز در صورت لزوم قبل از ارسال بارها باید تهیه گردد.

 • مدارک بارهای شخصی (اضافه بارهای مسافری و اثاثیه منزل و غیره)
 • مدارک شناسایی، کارت ملی و پاسپورت شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
 • آدرس و شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
 • ارائه لیست اقلام ارسالی و یا همان پکینگ لیست
 • اصل و کپی بارنامه صادر شده
 • مدارک بارهای تجاری (صادرات و واردات)
 • مدارک شناسایی، کارت ملی و پاسپورت شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
 • آدرس و شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
 • لیست اقلام و کالاهای ارسالی یا همان پکینگ لیست
 • اصل و کپی بارنامه صادر شده
 • فاکتور کالا یا اینویس (در صورت لزوم)
 • اخذ مجوزهای ورود کالا به کشور (Import license)
 • گواهی بهداشتی کالاها و گواهی نامه های سم زدایی و غیره (در صورت نیاز)

مراحل ارسال بار دریایی به ایتالیا

ارسال بارها، چه بارهای شخصی و چه بارهای تجاری نیاز به پیمودن مراحلی است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. شما عزیزان برای ارسال بار دریایی به ایتالیا می بایست مراحل زیر را طی نمایید. همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهام با کارشناسان شرکت راهبرد تجارت در تماس بوده و به صورت رایگان از مشاوره و پشتیبانی این عزیزان بهره مند شوید. در ادامه به توضیح این مراحل می پردازیم.

مشاوره تلفنی و بازدید رایگان کارشناسان برای فریت بار به ایتالیا

مرحله اول برای فریت بار به ایتالیا تماس با شرکت های حمل و نقل بین المللی می باشد. در این مرحله شما عزیزان می توانید با اعلام نوع و میزان بار ارسالی خود از هزینه ها و نحوه ارسال بار خود (هوایی، دریایی، زمینی) مطلع شوید و بهترین روش را برای ارسال اضافه بارهای خود برگزینید. همچنین در صورت لزوم به بازدید از بارهای شما، کارشناسان مجموعه این کار را برای مشخص شدن همه جوانب در امر ارسال بارها، برای شما به رایگان انجام خواهند داد.

بسته بندی و تهیه پکینگ لیست

بسته بندی کالاها از مهم ترین مراحل در امر ارسال دریایی بار به ایتالیا می باشد. ارسال بار به روش دریایی بطور متوسط در حدود 30 روز بطول خواهد انجامید و بارها در زمان ارسال چندین بار احتیاج به جابجایی و انتقال از مکانی به مکان دیگر دارند. نیاز به توجه می باشد که اگر بارهای ارسالی از بسته بندی مناسب و محکمی برخوردار نباشند در طور مسیر احتمال آسیب دیدگی و وارد شدن صدمه به آن ها وجود خواهد داشت. بدین منظور پرسنل مجرب شرکت راهبرد تجارت در کنار شما هستند تا تمامی وسایل منزل و خرده ریز ارسالی شما را با استفاده از بهترین کارتن ها و جعبه ها بسته بندی نمایند. در آخر نیز اطلاعات محتوی هر بسته بر روی آن نوشته شده و کلیه اقلام ارسالی به دو زبان کشور مبداء و کشور مقصد لیست می گردند.

ارسال بار دریایی به ایتالیا

انجام سمپاشی و صدور گواهینامه های معتبر بین المللی

در صورت بسته بندی بارها در پالت ها و جعبه های چوبی و استفاده از چوب های خام در بسته بندی، نیاز به سمپاشی آن ها به منظور کشتن آفات می باشد. این امور در صورت لزوم بارها توسط شرکت های سم زدایی و سمپاشی انجام می گیرد و گواهینامه های معتبر بین المللی برای بارها صادر می شود.

بارگیری و ارسال به بنادر کشور برای ارسال بار به ایتالیا

کلیه مرسوله های ارسالی از درب منزل و یا درب محل نگهداری بارها، در ماشین های مخصوص انتقال بارگیری شده و به مقصد گمرکات مورد نظر کشور ارسال می گردد.

انجام تشریفات گمرکی، بازرسی و پلمپ کانتینرها

کلیه امور گمرکی لازمه برای ارسال در این مرحله انجام گردیده و کانتینرها به صورت کامل و با استفاده از دستگاه های مخصوص بازرسی می گردند. اقلام ارسالی توسط سگ های مواد یاب نیز مورد بازرسی قرار گرفته و در آخر تمامی کانتینرها پلمپ و ارسال می شوند.

پیگیری آنلاین پس از حمل بار به ایتالیا با کشتی

در مرحله نهایی و پس از ارسال بارها به سمت مقصد شماره بارنامه و کد رهگیری کالا در اختیار فرد ارسال کننده بار قرار خواهد گرفت که ایشان با استفاده از آن می تواند بارهای ارسالی خود را در هر زمان رهگیری نموده و از محل دقیق آن ها باخبر شود.

ارسال بار لوازم منزل به ایتالیا

تمامی عزیزانی که قصد مسافرت طولانی مدت و یا مهاجرت و یا همچنین قصد ادامه تحصیل در کشور ایتالیا را دارند می توانند کلیه لوازم و اثاثیه منزل خود را نیز با خود به این کشور ببرند. این عزیزان می توانند ارسال بار لوازم منزل خود را به ایتالیا از روش های هوایی و دریایی انجام دهند. البته که نوع روش ارسال بارها با توجه به مشخصات و شرایط هر کالا و همچنین درخواست هر فرد می تواند متفاوت باشد. به این نکته توجه داشته باشید که هزینه ارسال بار هوایی به ایتالیا نسبت به روش دریایی کمی بالاتر بوده و البته بار ارسال شده بسیار زودتر از روش دریایی به مقصد خواهد رسید. دو عامل مهمی که می تواند بر روش ارسال بارها به ایتالیا تاثیرگذار باشد را بطور کلی می توان در مدت زمان ارسال بارها و هزینه ارسال بارها خلاصه نمود.

شما عزیزان می توانید تمامی وسایل و لوازم منزل خود را مانند مبلمان، یخچال، ماشین لباسشویی، انواع فرش دستباف و ماشینی، گاز، لوازم صوتی و تصویری، آلات موسیقی و غیره را به کشور ایتالیا ارسال نمایید. همچنین به راحتی می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهام و مطلع شدن از جدیدترین شرایط ارسال بار دریایی به ایتالیا با کارشناسان ما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.

سخن پایانی

ارسال بار به ایتالیا به صورت دریایی یا هوایی اغلب توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی انجام می‌شود. شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت در کرج آماده ارائه کلیه خدمات حمل و نقل و لجستیک در عرصه بین الملل می‌باشد. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. پس از ثبت درخواست همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن بار شما را دریافت و در محل به صورت تخصصی بسته بندی می‌کنند. کارشناسان ما بهترین و به صرفه ترین روش ارسال را برای شما در نظر گرفته و به شما پیشنهاد می‌کنند. جهت اطلاع از تخفیفات ویژه در امر ارسال و بسته بندی به شبکه های اجتماعی راهبرد تجارت بپیوندید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]