یکی از دغدغه های مهم افرادی که قصد مهاجرت و یا مسافرت طولانی مدت به کشور استرالیا را دارند ارسال اضافه بارهای خود از جمله اسباب و اثاثیه منزل می باشد. همچنین بسیاری از دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور پذیرفته شده اند در تلاش هستند تا بتوانند اسباب زندگی و لوازم و تجهیزات مورد نظر خود را در هنگام سفر به کشور استرالیا ارسال نمایند. بدین منظور و برای اینکه ارسال بار منزل شما به استرالیا همواره از قیمتی مقرون بصرفه برخوردار باشد و سلامت بار شما نیز در زمان تحویل در کشور مقصد تضمین شده باشد، بهتر است از شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت کمک بگیرید. این شرکت با تجربه فعالیت سالیان زیاد در این زمینه شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی خواهد نمود و بهترین راه های ارسال بار به استرالیا را در پیش پای شما قرار خواهد داد. در ادامه این مقاله نیز نحوه ارسال بار منزل به استرالیا و هزینه ارسال بار منزل به استرالیا و موضوعاتی از این دست قبیل را با هم بررسی خواهیم نمود و با کلیه مراحل آن آشنا خواهیم شد. پس با ما همراه باشید.

هزینه ارسال بار منزل به استرالیا

برای ارسال اثاثیه و لوازم منزل راه های مختلفی وجود دارد که هر یک از آن ها از هزینه ها و قیمت های متفاوتی نیز برخوردار می باشند. هزینه ارسال بار منزل به کشور استرالیا را فاکتورهای مختلفی مشخص می سازد که از مهم ترین آن ها می توان به روش ارسال بارها، وزن و حجم بارها، مسافت مبداء تا مقصد، بسته بندی و نوع بسته بندی لوازم و خدمات جانبی مانند بیمه و کارت بازرگانی اشاره نمود. روش های ارسال بار به استرالیا و نحوه بسته بندی لوازم منزل را در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد و هر یک را بررسی خواهیم نمود. اما در رابطه با وزن و حجم بارهای ارسالی به کشور استرالیا باید بگوییم که این موضوع از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه ارسال خواهد بود. توجه داشته باشید که وزن بارها با استفاده از ترازو و باسکول و حجم آن ها نیز براساس فضای اشغال کننده بارها محاسبه خواهد شد. پس از محاسبه، هر یک از این مقادیر که بیشتر باشد مبنای گرفتن هزینه ارسال خواهد بود. موضوع بعدی نیز فاصله مبداء تا مقصد بارها است که مسلما هر چه این میزان فاصله بیشتر باشد هزینه پرداختی شما نیز بالاتر می رود. از دیگر عوامل موثر بر هزینه ارسال بار به این کشور را نیز می توان به هزینه های گمرکی و هزینه های ترخیص کالاها اشاره نمود. به شما عزیزان پیشنهاد می شود که برای برآورد هزینه دقیق تر ارسال لوازم منزل به استرالیا، با کارشناسان ما در شرکت راهبرد تجارت تماس گرفته و میزان و نوع بار ارسالی خود را اعلام نمایید. این عزیزان در کنار شما هستند تا مقرون بصرفه ترین راهکارها را برای ارسال بار به استرالیا به شما معرفی کنند.

بیشتر بخوانید: ارسال بار به استرالیا

نحوه ارسال بار منزل به استرالیا

همانطور که اشاره داشتیم نحوه ارسال بار و اثاثیه منزل بر هزینه های ارسال بار بسیار تاثیرگذار خواهد بود. اما چگونه؟ برای ارسال بار به کشور استرالیا دو روش ارسال هوایی و ارسال دریایی وجود خواهد داشت که عمده ارسال ها به این دو روش انجام می گیرد. این دو روش ارسال اختلافاتی با هم دارند که هر یک از آن ها مختص شرایط زمانی و افراد با موقعیت های متفاوت می باشند. اما بطور کلی دو عامل هزینه و زمان بر نحوه ارسال بار منزل به استرالیا تاثیر دارند که مسافران عزیز برای ارسال بار خود بر مبنای این دو می توانند تصمیمات لازمه را بگیرند.
نحوه ارسال دریایی (حمل و نقل دریایی): این روش ارسال با استفاده از کشتی های باری صورت می گیرد و از هزینه های کمتری برخوردار است. مدت زمان ارسال بار منزل به استرالیا در این روش کمی طولانی بوده و در حدود 30 روز بطول خواهد انجامید و برای اشخاصی مناسب است که عجله ای در دریافت بارهای خود ندارند و یا قصد ارسال بارهای خود را پیش از سفر به سمت مقصد دارند.
نحوه ارسال هوایی (حمل و نقل هوایی): ارسال هوایی بار منزل به استرالیا از مدت زمان کمتری نسبت به روش دریایی برخوردار می باشد. اما این نکته را هم باید در نظر داشت که هزینه حمل اثاثیه به استرالیا با هواپیما نسبت به حمل آن با کشتی، کمی بالاتر بوده و گاها برای مسافران مقرون بصرفه نیست. البته که هزینه ارسال بار منزل با هواپیما، نسبت به وزن اثاثیه سنجیده می گردد و هزینه نسبتا زیادی را در بر می گیرد.

ارسال بار منزل به استرالیا

مراحل ارسال بار منزل به استرالیا

حالا که با هزینه و نحوه ارسال اسباب و اثاثیه منزل به استرالیا آشنا شدیم، باید بدانیم که ارسال بارها چه مراحلی را در پیش خواهند داشت. بطور کلی ارسال اثاثیه منزل به استرالیا به چند مرحله مهم تقسیم می گردد که در زیر به تفکیک به این مراحل خواهیم پرداخت. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام در مراحل انجام کار می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۱- بازدید و مشاوره رایگان حمل لوازم منزل به استرالیا

در این مرحله کسانی که قصد مهاجرت و یا مسافرت و یا ارسال اضافه بارهای خود را به مقصد کشور استرالیا دارند می توانند به صورت رایگان با کارشناسان شرکت های حمل و نقل بین المللی در ارتباط بوده و از راهنمایی های این عزیزان استفاده نمایند. در این مرحله کلیه هزینه ها و روش های ارسال بارها (دریایی، هوایی، زمینی) و همچنین بسته بندی بارها در صورت لزوم و نوع بسته بندی کالاها مشخص می گردد. کلیه کارهای ابتدایی در این مرحله انجام شده و هیچ نقطه پنهان و پوشیده ای در کار باقی نمی‌ماند. در صورت لزوم در این مرحله بازدید حضوری از بارهای ارسالی انجام می‌گیرد.برای ارتباط با شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت، می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

 

2- بسته بندی بارها و تهیه لیست بسته بندی

از مهم ترین و حساس ترین مراحل ارسال بار منزل به استرالیا و سایر کشورهای جهان، خصوصا به صورت دریایی، مرحله بسته بندی اثاثیه منزل می باشد. پیشنهاد می کنیم در این مرحله نهایت دقت و حساسیت را اعمال نمایید. زیرا که هرگونه سهل انگاری در انجام بسته بندی بارهای ارسالی و رعایت نکردن استانداردهای لازم، می تواند آسیب های جدی را به بارها وارد نماید و موجب خسارت گردد. بارها در طول مدت ارسال از نقطه مبداء تا رسیدن به نقطه مقصد چندین بار مورد جابجایی قرار می گیرند پس نیاز است از بسته بندی محکمی برخوردار باشند. پس از اتمام بسته بندی، کلیه لوازم بسته بندی شده باید علاوه بر شماره گذاری روی آن ها، به صورت کامل و دقیق در برگه جداگانه ای به دو زبان کشور مبداء و کشور مقصد لیست شوند.

3- انجام امور سمپاشی و صدور گواهینامه های معتبر بین المللی

در این مرحله تمامی لوازم ارسالی به خصوص بسته بندی های ساخته شده از چوب های خام، پالت ها و سایر مصنوعات چوبی و چرمی می بایست در کشور مبداء و با رعایت شرایط خاص با استفاده از گاز و یا قرص های مخصوص در درجه حرارت مشخص و مدت زمان معین سمپاشی گردند. پس از سمپاشی و آفت زدایی، گواهی سمپاشی آن ها توسط شرکت های دفع آفات نباتی معتبر و مجاز صادر می‌گردد و ارسال بارها به مقاصد بین المللی بلامانع می‌شود.

4- بارگیری بار و ارسال آن به گمرک و یا فرودگاه

کلیه اثاثیه منزل و بارهای ارسالی در این مرحله بارگیری شده و به گمرکات مورد نظر و یا فرودگاه ارسال می گردد. فرآیند ارسال با استفاده از ماشین هایی متناسب با نوع بارها و انواع وانت بارها و کامیونت ها صورت می پذیرد.

5- انجام امور گمرکی

کارهایی نظیر بازرسی، صدور تگ و انجام امور گمرکی در این قسمت انجام می شود. کیله بارها و اثاثیه و لوازم توسط سگ های موادیاب مورد بازرسی قرار می گیرد و کانتینرها به صورت کامل پلمپ می‌گردد. این پلمپ تا آخرین مرحله که تحویل بار در نقطه مقصد است باز نمی شود.

ارسال لوازم منزل به استرالیا

6- صدور بیمه نامه معتبر بین المللی

بیمه نامه ها در این مرحله با توجه به ارزش ریالی و مادی بارها تعیین می گردد. مشتری با اعلام ارزش بار و اثاثیه منزل خود می بایست مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت نماید. این مقدار به ازای هر یک میلیون تومان، هزار تومان است که در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل و صدمه در طول مسیر شرکت بیمه ملزم به جبران خسارت ها می گردد.

7- بارگیری اثاثیه برای ارسال

کلیه بارها در این مرحله به کشتی و یا هواپیما بارگیری شده و راهی مقصد می گردد.

8- پیگیری آنلاین مرسوله لوازم منزل به استرالیا

در آخرین مرحله پس از ارسال بارها با کشتی به سمت مقصد، مشتری می تواند با داشتن کد رهگیری و شماره بارنامه اثاثیه و بارهای ارسال شده خود را به صورت آنلاین پیگیری نماید و از موقعیت مکانی و مرحله ارسال بار خود مطلع گردد.

نحوه بسته بندی لوازم منزل جهت ارسال به استرالیا

در قسمت های پیشین مقاله به این نکته اشاره داشتیم که از مهم ترین مراحل ارسال بارها به استرالیا و سایر کشورهای جهان مقوله بسته بندی بارها می باشد. توجه داشته باشید که بارها پس از ارسال با استفاده از ماشین های مخصوص به سمت گمرک کشور و یا فرودگاه راهی می شوند. در این قسمت از داخل ماشین خارج شده و در قسمتی مشخص چیده می شوند. سپس مجدد جابجا شده و به داخل کشتی و یا هواپیما منتقل می شوند. در محل مقصد نیز این بارها چندین بار جابجا شده تا در نهایت به دست تحویل گیرنده برسد. حال اگر این اسباب و اثاثیه منزل دارای استانداردهای لازم بسته بندی نبوده و به درستی بسته بندی نشده باشند، آیا باری که به مقصد می رسد شرایط بار ابتدایی و سلامت بار نقطه مبداء را خواهد داشت؟ پس لازم می بینیم تا مجدد یادآور شویم این مرحله از ارسال بار را با حساسیت انجام دهید. در این مرحله کلیه لوازم منزل را با دقت کافی در کارتن ها و جعبه هایی متناسب و محکم بسته بندی نموده و بر روی هر یک از آن ها محتویات داخل آن را به صورت خوانا درج نمایید. بسته بندی کلیه لوازم را می توانید در انواع جعبه های چوبی، کارتن ها، نایلون های حبابدار، گونی ها و پالت و … انجام دهید. برای بسته بندی خرده لوازم ارسالی مانند کتاب، شخص فرستنده بار به راحتی می تواند آن ها را بسته بندی و آماده ارسال نماید. اما برای بارهای بزرگتر مانند مبلمان، میز، یخچال، لوازم صوتی تصویری و … بهتر است این فرآیند را به شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت سپرده تا با استفاده از بهترین تجهیزات، بسته بندی لوازم منزل شما را انجام دهند. پس از انجام بسته بندی نیز می بایست لیستی از اقلام ارسالی و محتویات هر بسته به دو زبان کشور مبداء و کشور مقصد آماده گردد که به آن پکینگ لیست هم گویند. در زیر به مراحل بسته بندی و نحوه بسته بندی لوازم منزل جهت ارسال به استرالیا توسط شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت اشاره خواهیم داشت.

  • در مرحله اول تهیه کارتن هایی محکم و تهیه انواع ضربه گیرها و انتقال آن به منزل مشتری.
  • تهیه انواع یونولیت های 3 و 5 سانتی متری برای قرارگیری در میانه بارها و همچنین دیواره لوازم ارسالی.
  • ساخت انواع جعبه های چوبی در اندازه هایی متناسب با اثاثیه. (اندازه گیری ها در زمان بازدید اولیه از بارها انجام می گیرد)
  • بسته بندی کلیه اثاثیه منزل مشتری از کوچک ترین لوازم گرفته تا بزرگترین آن ها مانند یخچال، بوفه، مبلمان، تردمیل و …
  • تهیه پکینگ لیست و لیست اقلام ارسالی پس از پایان بسته بندی (به دو زبان کشور مبداء و کشور مقصد)
  • درج نام و مشخصات اقلام موجود در هر بسته بر روی آن و شماره گذاری آن ها.
  • بسته بندی مجزای اقلام حساس و شکستنی و غیر شکستنی و تفکیک آن ها.
  • در نهایت چیدمان و انتقال صحیح اقلام بسته بندی شده به کانتینر و ماشین های ارسال بار.

نکات مهم بسته بندی
اگر از جعبه ها و کارتن های دست دو برای ارسال وسایل منزل به استرالیا استفاده می نمایید، هرگونه برچسب قبلی روی جعبه های بسته بندی را کاملا از بین برده و یا به درستی بپوشانید.
از ماژیک و یا وسیله مناسبی برای نوشتن و شماره گذاری بر روی جعبه ها استفاده نمایید تا در طول مسیر پاک نگردد.
در زمان ارسال کالا به استرالیا بر روی این موضوع کمی حساس و سختگیر باشید تا بار شما به سلامت به مقصد برسد.

سخن پایانی

در این مقاله قصد داشتیم تا همه چیز را در رابطه با ارسال بار منزل به استرالیا و هزینه ها و مراحل آن را برای شما عزیزان بازگو نماییم. همچنین به خاطر داشته باشید که کلیه مراحل فوق توسط شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت با تضمین حسن انجام کار در صورت درخواست مشتری قابل انجام می باشد. همچنین شما می توانید تمامی و یا بخشی از فرآیند ارسال وسایل منزل به استرالیا را مانند بسته بندی لوازم ارسالی به کارشناسان و پرسنل مجموعه بسپارید. ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رفع سوالات و ابهامات خود می توانید به صورت رایگان با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول ارسال بار به استرالیا

برای اعلام هزینه ارسال بار از ایران به استرالیا و بالعکس می بایست نوع روش حمل و نقل تعیین شود و پس از آن عوامل مختلفی از جمله نوع بار، میزان و حجم بار در در تخمین و برآورد هزینه موثر هستند.

در فریت بار فرمو ل و نحوه محاسبه توضیح داده شده است. در نظر بگیرید که در روش ارسال هوایی به طور مثال شما قصد ارسال 20 کیلو گرم بار را با یک لاین هواپیمایی دارید که اگر زیر 40 کیلو بار داشته باشید همان 40 کیلو در نظر می‌گیرد و محاسبه ارسال بر حسب مینیمم صورت می‌گیرد.

مدت زمان ارسال با توجه به نوع و میزان بار و همچنین شلوغی مسیر و نوع روش حمل و نقل متفاوت است.

اما به طور تقریبی مدت زمان ارسال هوایی بین 5 الی 10 روز، و برای ارسال بار به صورت دریایی حدود ۴ الی ۷ روز برای رسیدن بار به بندر عباس و همچنین ۲۰ الی ۳۰ روز برای رسیدن بار به شهر مقصد در استرالیا

سیدنی، ملبورن، آدلایت، بریزبین، پرت و …