یکی از خدمات شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت، ارسال بار به کشور ایتالیا از طریق روش های مختلف ارسال دریایی، هوایی و زمینی می باشد. کشور ایتالیا از جمله کشورهایی است که سالانه میزبان ورود بسیاری از مسافران و مهاجران ایرانی زبان به خاک خود می باشد. همچنین بسیاری از دانشجویان نیز این کشور را به عنوان کشور مقصد خود برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند. از همین رو بسیاری از این مسافرین و مهاجرین در هنگام سفر قصد ارسال اسباب و اثاثیه منزل خود و اقلام مورد نیاز خود را به کشور ایتالیا دارند. اما هیچ جای نگرانی نیست.

شرکت حمل و نقل راهبرد تجارت در کنار شماست تا بهترین نوع خدمات ارسال بار و همچنین ارسال لوازم منزل به ایتالیا را با بالاترین سطح کیفیت به مشتریان خود ارائه نماید. شما عزیزان می توانید کلیه اضافه بارهای ارسالی خود و لوازم منزل خود را با اطمینان کامل از طریق شرکت، به اقصی نقاط جهان ارسال نمایید. لازم به ذکر است کلیه شرکت ها و کارخانجاتی که قصد دارند بارهای تجاری و یا غیر تجاری خود را به شهرهای مختلف ایتالیا ارسال نمایند نیز می توانند همواره بهترین سرویس ها و بهترین قیمت ها را از کارشناسان مجموعه استعلام کنند. در این مقاله نیز قصد داریم تا شما عزیزان را به صورت اختصاصی با روش ارسال بار زمینی به ایتالیا آشنا کنیم و به مطالبی همچون هزینه ارسال بار زمینی به ایتالیا و مراحل و نحوه ارسال بار زمینی به ایتالیا بپردازیم. پس با ما در ادامه مطلب همراه شوید.

هزینه ارسال بار زمینی به ایتالیا

هرگاه حرف از ارسال بار به ایتالیا و یا سایر کشورهای جهان به میان می آید، مبحث هزینه ارسال بارها نیز مطرح می گردد. حمل و نقل زمینی بار از ایتالیا به ایران و یا مسیر بالعکس آن از مقرون بصرفه ترین روش های ارسال بار می باشد که هزینه های کمتری را در مقایسه با روش های دیگر ارسال (هوایی و دریایی) شامل می گردد. هزینه ارسال بار زمینی به ایتالیا نیز به مانند دیگر روش های ارسال بار مرتبط با عوامل بسیاری می گردد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. اولین گزینه ای که در میزان هزینه های ارسال بار تاثیرگذار می باشد نوع و میزان بارهای ارسالی است.

باید بگوییم که قیمت ارسال بارهای مختلف با یکدیگر تفاوت داشته و مسلما هر چه میزان آن ها چه از نظر وزنی و چه نظر حجمی بیشتر باشد، هزینه ارسال آن ها نیز بیشتر می گردد. همچنین نوع بار ارسالی شما بر روی نوع ماشینی که بارهای شما را به سمت مقصد حمل می نماید نیز تاثیر می گذارد. گزینه بعدی که بر روی هزینه ارسال بار زمینی به ایتالیا تاثیر می گذارد فاصله شهر مبداء تا شهر مقصد است که در این حالت نیز هر چه این مقدار فاصله بیشتر گردد نیاز به پرداخت هزینه بیشتری خواهیم داشت.

از دیگر عوامل نیز بسته بندی بارها و نوع بسته بندی آن ها می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که بسته بندی بارها از مهم ترین مراحل در ارسال بارها و لوازم است. در صورت عدم توجه به بسته بندی های استاندارد و با کیفیت، بارهای ارسالی شما ممکن است در طور مسیر دچار صدمات جبران ناپذیری گردد. پس روی بسته بندی بارهای ارسالی خود نهایت حساسیت را داشته باشید. برای اطمینان بیشتر می توانید انجام بسته بندی کالاهای خود را به شرکت های حمل و نقلی سپرده که این مورد نیز شامل هزینه های جداگانه ای با توجه به نوع بسته بندی بارها می گردد.

خدمات بیمه، گمرک، انبارداری کالاها در صورت نیاز و هزینه های جانبی مانند استفاده از کارت های بازرگانی برای بارهای تجاری نیز هزینه های مختلفی را در پی خواهد داشت. پس بطور کلی توضیحات فوق را می توان در موارد زیر یکبار دیگر بیان نمود. همچنین شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت دقیق ارسال بار زمینی به ایتالیا با کارشناسان راهبرد تجارت تماس گرفته و مشخصات بارهای خود را اعلام نمایید. پرسنل مجموعه راهبرد تجارت تمام تلاش خود را دارند تا بهترین قیمت ها و مقرون بصرفه ترین روش های ارسال بار را به مشتریان عزیز خود معرفی کنند.

ارسال بارهای تجاری یا ارسال بارهای شخصی

نحوه و هزینه ارسال بارهای شخصی و تجاری به موارد زیر بستگی دارد.

  • نوع و میزان وزن یا حجم بار ارسالی
  • فاصله نقطه مبداء تا شهر مقصد
  • بسته بندی بارها و نوع بسته بندی آن ها (بسته بندی معمولی، بسته بندی چوبی، بسته بندی پالتی)
  • بیمه بارهای ارسالی
  • هزینه های گمرک و انبارداری کالاها
  • خدمات جانبی برای ارسال بارهای تجاری و یا نمایشگاهی مانند استفاده از کارت بازرگانی شرکت های حمل و نقلی.

نحوه ارسال بار زمینی به ایتالیا

همانطور که اشاره داشتیم حمل و نقل زمینی بار به ایتالیا از مقرون بصرفه ترین روش های ارسال بار می باشد. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که ارسال بار با این روش و با توجه به مقصد، زمان ارسال بیشتری را شامل می گردد. ارسال زمینی بار به ایتالیا به دو صورت استفاده از کامیون های دربست (FTL) و یا خرده بار (LTL) انجام می شود. نحوه ارسال بار زمینی به ایتالیا ارتباط مستقیمی به نوع کالا و اهداف شما از ارسال بار بستگی خواهد داشت. روش های ذکر شده هر کدام دارای مزایا و معایبی است که پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با مشاوران و کارشناسان خود در شرکت راهبرد تجارت، تماس بگیرید. اما دو روش دربستی و خرده بار چیست؟

روش ارسال دربست (FTL)
در این روش بارهای ارسالی شما به صورت دربستی به مقصد مورد نظر ارسال خواهد شد و کامیون و ماشین های حمل در مسیر خود در نقطه ای دیگر توقف و بارگیری نخواهند داشت. در این روش زمان تحویل بارها در مقصد مشخص بوده و در صورت عدم رخداد اتفاق غیر منتظره ای بارها در زمان مشخص به مقصد خواهند رسید.

روش ارسال خرده بار (LTL)
در این روش بارهای ارسالی شما در کنار دیگر بارهای ارسالی در کشور مورد نظر بارگیری خواهد شد. در طول مسیر بارهای ارسالی هرکدام در مقصد های مشخص شده تخلیه و مجددا بارهای دیگر، بارگیری می گردد. از این رو ممکن است که بارهای ارسالی ناخواسته با کالاهای ارسالی دیگر تماس پیدا کرده و احتمال آسیب دیدن نیز وجود داشته باشد. البته که با استفاده از تدابیر بسته بندی مناسب و ضمانت حمل سالم کالاها هیچ مشکلی نخواهد بود. همچنین زمان تحویل در این روش می تواند کمی جابجا گردد. ارسال بار دریایی به ایتالیا

ارسال بار لوازم خانه به ایتالیا

عزیزانی که قصد مسافرت طولانی مدت و یا مهاجرت و یا قصد ادامه تحصیل در کشور ایتالیا را دارند به آسانی می توانند کلیه لوازم و اثاثیه منزل خود را نیز همراه خود به این کشور منتقل نمایند. این کار سبب می گردد تا در کشور مقصد نیازی به تهیه مجدد و صرف هزینه های اضافی برای لوازم منزل نداشته باشید و وسایل دارای اهمیت خود را مجددا مورد استفاده قرار دهید. البته برخی نیز فکر می کنند که اگر تمام وسایل را در ایران بفروشند با همان پول در کشور ایتالیا می توان تمامی وسایل را مجدد خریداری نمود. اما باید بگوییم که متاسفانه نسبت اختلاف قیمتی میان یورو و ریال این کار را غیر ممکن می سازد. در بسیاری از موارد نیز لوازم ارسالی از ارزش مادی و معنوی بالایی برخوردار بوده و حفظ کردن آن ها برای افراد دارای ارزش بالایی می باشد.

همانطور که می دانید حمل هرگونه اضافه بار بیشتر از حد مجاز در هنگام سفر مستلزم پرداخت هزینه های گزافی به ایرلاین های پروازی می باشد که با توجه به حجم و وزن بارها چندان کار معقول و اصولی نیست. در این موارد سپردن اضافه بارها و لوازم منزل خود به شرکت های حمل و نقل بین المللی راهی بسیار مقرون بصرفه است. این شرکت های حمل و نقل همواره در تلاش هستند تا راه هایی اصولی و با قیمتی مناسب را به مشتریان خود معرفی نمایند تا این عزیزان بتوانند براحتی مرسوله ها و لوازم منزل خود را به کشور ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی منتقل کنند. شرکت های حمل و نقل بین المللی می توانند کلیه کالاها و لوازم ارسالی شما را چه به صورت بارهای شخصی و چه به صورت بارهای تجاری به مقاصد شهرهای مختلف ایتالیا مانند ارسال بار به رم، ارسال بار به ونیز، ارسال بار به میلان، ارسال بار به تورین، ارسال بار به فلورانس و ارسال بار به ناپل جابجا نمایند.

ارسال بار زمینی به ایتالیا

بیشتر بخوانید: ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان

مراحل ارسال بار زمینی به ایتالیا

برای ارسال بارهای زمینی نیاز به طی کردن مراحلی است که در زیر به تفکیک به آن ها خواهیم پرداخت. مسافرین و مهاجرین و صادرکنندگان گرامی می توانند ارسال بارهای تجاری و غیر تجاری به ایتالیا، ارسال کلیه لوازم و وسایل منزل به ایتالیا، ارسال فرش و تابلو فرش به ایتالیا، ارسال میوه و سبزیجات و خشکبار به ایتالیا، ارسال و مبلمان و تخت به ایتالیا، ارسال صنایع دستی به ایتالیا، ارسال زعفران به ایتالیا، ارسال تجهیزات رستورانی مانند انواع کباب پز و خمیر زن و دیگ و اجاق گاز به ایتالیا، ارسال بارهای نمایشگاهی به ایتالیا و ارسال انواع ظروف چینی و فلزی به ایتالیا را با طی کردن مراحل زیر به سرانجام برسانند.

1- مشاوره تلفنی و بازدید رایگان کارشناسان
اولین مرحله برای ارسال زمینی بار به ایتالیا تماس با شرکت های حمل و نقل بین المللی می باشد. شما عزیزان در تماس با این شرکت ها نیاز است تا نوع و میزان بارهای ارسالی خود را اعلام کرده و از هزینه ها و راه های ارسال آن ها (با توجه به مقدار و ماهیت هر بار) باخبر شوید. این کارشناسان بهترین راهنمای شما در امر ارسال کالا هستند و در صورت نیاز، از منزل و یا محل دپو بارهای ارسالی، برای انجام مراحل بعدی کار بازدید بعمل می آورند.

2- بسته بندی و تهیه پکینگ لیست
پس از انجام مراحل اولیه نیاز به بسته بندی بارهای ارسالی است. در صورت کم بودن کالاهای ارسالی و یا خرده بار کوچک، این کار می تواند توسط شخص ارسال کننده بار انجام گیرد. اما برای بارهای بزرگتر و بخصوص لوازم منزل بهتر است فرآیند بسته بندی را به شرکت های حمل و نقلی بسپارید. بسته بندی کالاها برای جلوگیری از هرگونه صدمات احتمالی در طول مسیر از مهم ترین مراحل ارسال بار زمینی به ایتالیا می باشد. پرسنل مجرب شرکت راهبرد تجارت برای این امر در کنار شما هستند تا هرگونه لوازم و اثاثیه منزل شما را در بهترین کارتن ها، جعبه و پالت ها بسته بندی نموده و با اطمینان و با سلامت کامل در مقصد تحویل دهند. پس از بسته بندی نیز کلیه بارهای ارسالی می بایست به دو زبان کشور مبداء و کشور مقصد لیست گردد.

3- انجام امور سمپاشی و صدور گواهینامه های معتبر بین المللی
در صورت بسته بندی بارها در پالت ها و جعبه های چوبی نیاز است به منظور آفت زدایی کلیه بارها با روش های مناسب سمپاشی گردد. همچنین مجوزهای لازمه در خصوص هر یک از انواع بارها از مراجع زیربط دریافت و بارها آماده ارسال شوند.

4- بارگیری و ارسال به گمرک
کلیه مرسوله های ارسالی از درب منزل و یا درب محل مورد نظر، با ماشین های مخصوص بارگیری و به گمرکات مورد نظر کشور ارسال می گردد.

5- انجام تشریفات گمرکی بدون حضور مسافر، بازرسی و پلمپ کانتینرها
کلیه امور گمرکی قبل از ارسال در این مرحله انجام شده و کانتینرها به صورت کامل و با دستگاه های مخصوص ایکس ری بازرسی می شوند. همچنین کلیه مرسوله ها توسط سگ های مواد یاب مورد بررسی قرار گرفته و در آخر کلیه کانتینرها پلمپ و آماره ارسال می شوند. پلمپ کانتینرها تا لحظه تحویل بار در مقصد به هیچ وجه باز نخواهد شد.

6- صدور بیمه نامه معتبر بین المللی
برای تمامی بارها از قبیل لوازم منزل برای حمل به خارج از کشور، بیمه نامه های معتبر بین المللی صادر می گردد تا در صورت وقوع حوادث احتمالی ضرر مالی به صاحب بارها و لوازم وارد نگردد.

7- صدور بارنامه و تکمیل مدارک مورد نیاز برای ارسال اثاثیه به ایتالیا
این مرحله برای ارسال اثاثیه منزل به خارج از کشور بسیار حائز اهمیت می باشد. با صدور بارنامه زمینی برای ارسال اثاثیه منزل به ایتالیا، کانتینرها آماده حرکت می شوند تا در موعد مشخص بارها را به مقصد نهایی تحویل دهند.

8- پیگیری آنلاین بارها
در این مرحله و آخرین مرحله مشتریان و ارسال کنندگان بار می توانند بارهای خود را به صورت آنلاین رهگیری نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ارسال بار زمینی به ایتالیا

برای ارسال بار به صورت زمینی به کشور ایتالیا نیاز به ارائه مدارکی می باشد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم نمود. مدارک مورد نیاز جهت ارسال بار زمینی به ایتالیا به صورت شخصی و تجاری چندان با هم تفاوتی ندارد. برای ارسال بارهای تجاری نیاز به ارائه چند مدرک بیشتر است.

مدارک لازم برای ارسال بارهای شخصی به ایتالیا
– مدارک شناسایی و کارت ملی و پاسپورت ارسال کننده و دریافت کننده بار
– آدرس و شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و دریافت کننده بار
– تهیه لیست اقلام ارسالی و یا همان پکینگ لیست
– تکمیل فرم های گمرگی و اخذ بارنامه

مدارک لازم برای ارسال بارهای تجاری به ایتالیا
علاوه بر مدارک فوق ارائه مدارک زیر نیز در زمان ارسال بارها الزامی می باشد.
– اخذ گواهی نامه های لازمه و گواهی بهداشتی کالاها (در صورت نیاز)
– داشتن و ارائه کارت بازرگانی
– فاکتور کالا یا اینویس