کارگو چیست؟

 در

کارگو چیست؟ بعضی از بازرگانان جهت ارسال بار و کالاهایی که از یک کشورخریداری نموده اند می توانند بارهای خریداری شده را با استفاده از شرکت های هواپیمایی به کشور مقصد ارسال نمایند، به این نوع از محموله های باری که به شیوه حمل بار هوایی منتقل می شوند کارگو می گویند. به بیان دیگر به محموله هایی که تجاری محسوب می شوند کارگو می گویند.

ما در این مقاله برآنیم تا درباره ی کارگو مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن باهر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تفاوت کارگو و فریت بار

تفاوت کارگو و فریت بار بدین صورت شرح داده می شود که در فریت بار، مسافرینی که می خواهند به خارج از کشور بروند و نیاز دارند تا وسایلی بیش از حد مجاز با خود حمل کنند و  یا اسباب و اثاثیه خود را از کشور خارج نمایند از این خدمات استفاده می نمایند. اما تعریف کارگو را می توان فقط برای بارهای تجاری به کار برد.

تفاوت دیگری که بین این دو اصطلاح می توان قائل شد ذکر این نکته است که اصطلاح کارگو برای بارهای تجاری با وزن و ابعاد بالا به کار برده می شود پس اگر بار شما به عنوان یک کالای تجاری دارای وزن کمی باشد می توانید از فریت بار نیز استفاده کنید.

این دو روش از لحاظ هزینه های جاری، نوع ارسال و تحویل بار، مجوز های لازم برای حمل بار باهم تفاوت هایی دارند.

کارگو چیست؟

به ارسال بارهای تجاری که با هواپیماهای مخصوص به خارج از کشور فرستاده می شوند کارگو گفته می شود و به طور معمول بازرگانان بین المللی از آن استفاده می نمایند. در حقیقت بازرگانان و یا شرکت هایی که با شرکت های خارجی کار می کنند و به بیان دیگر در عرصه ی واردات و صادرات کالا فعال می باشند از خدمات کارگو استفاده می نمایند. از هواپیماهایی که مختص کارگو می باشد و در خطوط هواپیمایی استفاده می شود می توان به ایلیوشین آی ال 76 ،  بلوگا و آنتونوف 225 اشاره نمود. به این گونه از هواپیماهای مخصوص حمل بار، هواپیمای کارگو می گویند.

در کشورهای مختلف برای کلمه کارگو معانی متفاوتی وجود دارد . به طور مثال در کشوری مثل آمریکا به بارهای مسافری و یا تجاری که دارای بارنامه هوایی، دریایی و یا زمینی باشد کارگو گفته میشود. در ایران کارگو به نوع حمل هوایی اتلاق داده می شود و به آن کارگو هوایی می گویند.

 

در حال حاضر مانند شرکت های باربری تهران و یا خدمات فریت بار شرکتهای گوناگونی هم در زمینه کارگو مشغول به فعالیت می باشند که در عرصه ی حمل و نقل اجناس و کالاها از ایران به کشورهای مختلفی مانند ترکیه، هند، چین و بالعکس فعالیت می نمایند. برخی از شرکت های خدمات کارگو محدودیت هایی هم در حمل بارهای کارگو دارند و نمی توانند بعضی از کالاها و اقلام را حمل نمایند. زیرا برخلاف سیاست های کاری و قوانین درونی سازمان شان می باشد و این موارد اعم از حمل مایعات، حیوانات زنده و بعضی داروها می باشد.

در ضمن توجه داشته باشید که این خدمات هم مثل فریت بار برحسب کیلوگرم حساب می شود.

عوامل موثر بر هزینه های کارگو

1- وزن و ابعاد بار

2- فاصله هوایی بین کشور مبدا و مقصد

3- شرکت های حمل کننده

4- نوع کالا

5- قوانین کشور مبدا و مقصد

در واقع می توان گفت کارگو بهترین روش برای حمل کالا بین کشورهایی می باشد که مرز دریایی و زمینی بین آنها وجود ندارد.

شرکت راهبرد تجارت آسمان پارسیان با تجربه ای موفق در زمینه های بسته بندی و حمل بار به کلیه نقاط داخل و خارج از کشور، در خدمت شماست با ما تماس بگیرید.

کلیه امور خود را به شرکت راهبرد تجارت کارگو بسپارید.

نوشته های اخیر
اخرین اخبار

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید