بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت یا مسافرت طولانی مدت به کشور آلمان را دارند؛ میخواهند که لوازم منزل خود را به این کشور منتقل نمایند. همچنین یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می نمایند، ارسال لوازم شخصی خود از ایران به آلمان می‌باشد. اما ارسال لوازم منزل به کشور آلمان به چه صورت امکان پذیر است؟ برای جواب به این سوال باید بگوییم که ارسال بار و لوازم منزل به کشور آلمان به سه روش حمل و نقل زمینی، حمل و نقل هوایی یا دریایی انکان پذیر است که در این مقاله به صورت اختصاصی به ارسال هوایی بار به آلمان خواهیم پرداخت. اما همانطور که می دانید حمل اضافه بارهای مسافری در هنگام پرواز نیاز به پرداخت هزینه های گزافی به ایرلاین های پروازی دارد که مسلما این راهکار چندان اصولی و بصرفه نیست.

اما راه حل چیست؟ برای ارسال ارزان بار به آلمان ما شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت را به شما معرفی می نماییم که با سال ها تجربه در زمینه ارسال بارهای شخصی و تجاری به اقصی نقاط جهان، در کنار شما عزیزان می‌باشد. ارسال بارها از طریق شرکت های حمل و نقل بین المللی بار این امکان را به شما می دهد که خیالتان از موعد تحویل بار و سلامت بارها در مقصد راحت باشد و بدون اضطراب و نگرانی به انجام کارهای سفر و مهاجرت خود بپردازید و لوازم مورد نیاز خود را در زمان مشخص در مقصد تحویل بگیرید. اما در ادامه مقاله قصد داریم برخی از خدمات شرکت راهبرد تجارت را به شما معرفی نموده و شما را با موضوعاتی بسیار مهمی در زمینه ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان همراه با محاسبه قیمت و مدارک مورد نیاز آن آشنا کنیم. در ادامه با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

هزینه ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان

در ابتدا باید بگوییم که در روش ارسال هوایی بارها به آلمان شما می توانید محموله ارسالی و بارهای خود را به فرودگاه شهرهای فرانکفورت، برلین، نورنبرگ، درسدن، کلن، برمن، مونیخ، دوسلدورف، اشتوتگارت، مونستر، هامبورگ و هانوفر ارسال نمایید. اما در این قسمت قصد داریم تا به هزینه ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان بیشتر پرداخته و با تمام نکات ویژه و کلیدی آن آشنا شویم. برای ارسال بار به کشور آلمان هزینه مشخص و دقیقی را نمی توان بیان نمود. هزینه های ارسال بطور کلی شامل عوامل بسیاری می گردد که هر کدام از آن ها در قیمت نهایی ارسال تاثیر گذار خواهند بود که در زیر به آن ها اشاره می نماییم.

ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان

ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان + هزینه و مدارک مورد نیاز

 • وزن و حجم بارهای ارسالی

اولین و مهم ترین عامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌های ارسال لوازم خانه به آلمان، وزن و میزان حجم بارهای ارسالی می باشد. شرکت های حمل و نقلی برای محاسبه میزان هزینه ارسالی بارها در ابتدا وزن بارها را براساس کیلوگرم و حجم آن ها را نیز براساس مقدار فضای اشغال شده در هر مترمربع برآورد می‌نمایند. هر کدام از این مقادیر وزنی و حجمی که بیشتر باشد مبنای محاسبه هزینه بارهای ارسالی قرار خواهد گرفت.

 • فاصله نقطه مبداء تا مقصد

عامل بعدی که در میزان هزینه های ارسال بار به آلمان تاثیر گذار خواهد بود، مقدار فاصله محل ارسال بار و محل تحویل بارها در کشور مقصد می‌باشد. به طور مسلم هر چه این مقدار فاصله بیشتر باشد هزینه ارسال بارها نیز بالاتر خواهد رفت.

 • بسته بندی و نوع بسته بندی بارها

اما از مهم ترین مراحل اسال بارها می توان به مرحله بسته بندی آن ها اشاره نمود. بسته بندی بارها به جهت جلوگیری از آسیب دیدن بارها برای کلیه لوازم ارسالی باید با دقت انجام گیرد. برای بارهای ساده و کم حجم خود شخص ارسال کننده بار می تواند آن ها را در جعبه هایی محکم بسته بندی نماید.

اما برای ارسال بارهایی با حجم و حساسیت بالاتر و بخصوص لوازم منزل بهتر است این فرآیند به شرکت های حمل و نقلی بار سپرده شود. بسته بندی لوازم خانه را می‌توان به چند شیوه بسته بندی معمولی در کارتن، بسته بندی جعبه چوبی و بسته بندی پالتی و غیره انجام داد که با توجه به ماهیت بارها یکی از انواع بسته بندی ها انتخاب می گردد.

 • هزینه های بیمه بارها، گمرکی و انبارداری

تمامی بارهای ارسالی به جهت جلوگیری از خطرات احتمالی می بایست توسط شرکت های بیمه گر، بیمه شوند. همچنین انجام امور گمرکی بارها برای ارسال بار شامل هزینه هایی می باشد که میزان آن بستگی به نوع و میزان بارهای ارسالی خواهد داشت. در آخر نیز در صورت نیاز به نگهداری کالاها در انبارهای کشور مبداء و یا کشور مقصد، نیاز به پرداخت هزینه های جداگانه ای با توجه به نوع انبارداری کالاها و مدت زمان آن خواهد بود.

ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان

 • ایرلاین پروازی

نوع ایرلاین پروازی و شرکت پروازی می تواند در قیمت ارسال بارها تاثیرگذار باشد. هر یک از ایرلاین ها قیمت های مختلف یروازی را دارا می باشند که براحتی می توانید از شرکت های هواپیمایی استعلام نمایید.

 • خدمات جانبی

از جمله خدمات جانبی مهم که توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی بار ارائه می‌گردد می توان به کارت های بازرگانی اشاره نمود. شما با استفاده از این کارت های بازرگانی می توانید کالاهای مختلفی را نظیر بارهای تجاری و نمایشگاهی و غیره را به کشور آلمان ارسال نمایید.

 • مدت زمان ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان

برای بسیاری از مسافرین و مهاجرین کشور آلمان زود رسیدن بارها به مقصد بسیار مهم و ضروری می باشد. در اینجا باید بگوییم که روش ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان از سریع ترین روش های ارسال بار به این کشور خواهد بود. البته باید به این نکته نیز توجه نمود که این روش ارسال نسبت به روش های ارسال زمینی و ارسال دریایی مستلزم پرداخت هزینه بیشتری خواهد بود. این هزینه ها به صورت کلی محاسبه شده است و شما عزیزان می توانید در تماس با شرکت های حمل و نقل بین المللی بار، نوع و میزان بار خود را اعلان نموده و از قیمت های دقیق تر ارسال بارهای خود مطلع گردید.

همچنین هزینه ارسال هوایی لوازم خانه به آلمان همانطور که پیش تر گفتیم نیز، بستگی کامل به نوع و میزان و ماهیت بارهای ارسالی خواهد داشت. اما در زیر به مدت زمان ارسال بارها و لوازم خانه به کشور آلمان به سه روش ممکن اشاره خواهیم داشت. شایان توجه است که زمان های درج شده به صورت حدودی بوده و با توجه به فصل و زمان ارسال بارها ممکن است این زمان کمی بیشتر و یا کمتر شود.

مدت زمان ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان:

بارها در حدود 7 الی 10 روز به آلمان می رسند.

» مطلب پیشنهادی: فریت بار مسافری

مدت زمان ارسال زمینی لوازم منزل به آلمان:

از زمان حرکت بارها بین 15 الی 20 روز به مقصد آلمان می رسند.

مدت زمان ارسال دریایی لوازم منزل به آلمان:

از زمان حرکت کشتی بارها بین 30 تا 35 روز به مقصد آلمان خواهند رسید.

مراحل ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان

حال که هزینه های ارسال بار و مدت زمان ارسال بارها به کشور آلمان را بررسی نمودیم، بهتر است کمی با مراحل ارسال هوایی بارها به این کشور نیز آشنا شویم. از مهم ترین مزیت های ارسال هوایی بارها می توان به سرعت رسیدن محموله های ارسالی به مقصد اشاره نمود که باعث می شود بتوانیم انواع بارهای فاسد شدنی مانند دارو، میوه و سبزیجات و مواد غذایی را به کمک این روش به کشور آلمان ارسال نماییم. اما مراحل ارسال آن ها به چه شکل خواهد بود؟

1. بازدید، مشاوره و کارشناسی رایگان پیش از ارسال لوازم منزل به آلمان

در مرحله اول نیاز است تا شما عزیزان با شرکت های حمل و نقل بین المللی تماس گرفته و نوع و میزان بار ارسالی خود را اعلام نمایید. کارشناسان مربوطه در این مرحله شیوه های ارسالی بار را با توجه به ماهیت بارهای شما معرفی نموده و کلیه شرایط و ضوابط ارسالی را در تماس تلفنی به صورت کامل توضیح خواهند داد.

همچنین در صورت لزوم به بازدید از بارهای ارسالی، این کار به صورت رایگان انجام خواهد گرفت. پس از مشاوره و بازدید کلیه راهکارها، نوع بسته بندی بارها و زمان ارسال و تحویل لوازم ارسالی در مقصد بطور کامل برای طرفین مشخص خواهد شد.برای ارتباط با شرکت حمل و نقل بین المللی راهبرد تجارت، می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

2. بسته بندی بارها و تهیه پکینگ لیست

همانگونه که اشاره داشتیم مرحله بسته بندی بارها از مهم ترین و حساس ترین مراحل ارسال لوازم خانه به کشور آلمان می باشد. زیرا که هرگونه سهل انگاری و بی دقتی در انجام بسته بندی لوازم و کالاهای ارسالی و همچنین عدم رعایت استانداردهای لازمه بسته بندی می تواند تهدیدی برای بارها بوجود آورد و موجب به وجود آمدن صدمات جدی گردد. پیشنهاد می کنیم به دلیل حساسیت های موجود فرآیند بسته بندی بارهای ارسالی خود را به یک شرکت حمل و نقل باری مطمئن و باتجربه بسپارید.

بسته بندی بارها با توجه به نوع لوازم ارسالی با استفاده از کارتن ها، نایلون های حبابدار، گونی، جعبه های چوبی و فلزی و پالت های چوبی انجام می گیرد که محافظی برای بارهای ارسالی خواهد بود. در آخر نیز پس از بسته بندی کامل، کلیه اسامی کالاها بر روی هر جعبه درج شده و بارهای ارسالی به دو زبان کشور مبداء و مقصد به صورت جداگانه لیست می گردد.

3. اخذ گواهی سمپاشی و گواهینامه های بین المللی لازمه

با توجه به قوانین ترخیص کالا در بسیاری از کشورهای اروپایی کلیه بارها و بسته بندی های ساخته شده از چوب های خام می بایست در درجه حرارت معین و با رعایت شرایط خاص توسط گاز و یا قرص های مخصوص در کشور مبداء سمپاشی و آفت زدایی گردد و گواهی سمپاشی آن ها توسط شرکت های دفع آفات نباتی قبل از ارسال صادر شود. این فرآیند توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی و در سازمان‌های مربوطه آفت زدایی قابل انجام و پیگیری می‌باشد.

4. بارگیری و ارسال آن به فرودگاه

در این مرحله تمامی اثاثیه منزل ارسالی درون کانتینرها و ماشین های مخصوص بارگیری شده و به سمت فرودگاه امام خمینی(ره) برای ارسال به کشور آلمان منتقل می گردد.

5. انجام تشریفات اداری، بازرسی و پلمپ کانتینرها

کلیه امور اداری بارها در این مرحله انجام شده و تمامی کانتینرها به کمک دستگاه های ایکس ری و سگ های مواد یاب مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

6. صدور بارنامه و تحویل بارها به شرکت های هواپیمایی

در حمل بار به آلمان با هواپیما بارنامه ها توسط شرکتی که حمل اثاثیه منزل شما را بر عهده دارد صادر شده و کلیه بارها تحویل هواپیمایی و بارگیری می‌گردد.

7. صدور بیمه نامه معتبر بین المللی

برای هر یک از محموله های ارسالی بیمه نامه معتبر بین المللی صادر می شود. بیمه نامه ها براساس ارزش مادی بارها مشخص شده و شخص ارسال کننده بار با پر کردن برگه های مخصوص بیمه، می بایست به ازای هر یک میلیون تومان ارزش تومانی بار، مبلغ هزار تومان هزینه بیمه را پرداخت نماید.

8. ارسال و پیگیری آنلاین پس از ارسال لوازم منزل به آلمان

در مرحله آخر و پس از ارسال کلیه بارها، کدرهگیری و شماره بارنامه ای تحویل شخص ارسال کننده بار قرار می گیرد که با استفاده از آن و از طریق سایت معرفی شده از طرف شرکت های حمل و نقلی می تواند بار ارسالی خود را در طول مسیر ارسال رهگیری نموده و از موقعیت دقیق بار خود باخبر شود.

مدارک مورد نیاز جهت ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان

برای ارسال کلیه بارها چه بارهای شخصی و چه بارهای تجاری نیاز به ارائه مشخصات و مدارکی از طرفین ارسال کننده و دریافت کننده بار در مبداء و مقصد می باشد که در زیر به تفکیک برای شما عزیزان بیان شده است. این مدارک برای کلیه روش های ارسالی بار (هوایی، دریایی، زمینی) لازم به ارائه است. مدارک مورد نیاز برای ارسال بارهای شخصی به آلمان:

 • تصویر پشت و روی کارت ملی یا پاسپورت شخص ارسال کننده و شخص دریافت کننده بار
 • آدرس، شماره تلفن و ایمیل شخص ارسال کننده و شخص دریافت کننده بار
 • لیست کالا یا همان Packing list (برای همه بارها نیاز است)
 • گواهی بهداشتی کالاها و سم زدایی و غیره (در صورت نیاز)
 • اصل و کپی بارنامه صادر شده

مدارک مورد نیاز برای ارسال بارهای تجاری به آلمان:

 • کلیه مدارک مورد نیاز برای ارسال بارهای شخصی به همراه مدارک اشاره شده در زیر:
 • ارائه کارت بازرگانی و یا معرفی نامه از شرکت جهت ارسال بار به آلمان
 • دریافت مجوزهای لازم جهت اخذ مجوز صادراتی (در صورت لزوم)
 • فاکتور کالاها یا اینویس (در صورت نیاز)

سخن پایانی

ارسال هوایی لوازم منزل به آلمان یا همان فریت بار مسافری اغلب توسط شرکت های حمل و نقل بین المللی انجام می‌شود. راهبرد تجارت از جمله بهترین شرکت حمل و نقل بین المللی در کرج با بیش از 10 سال سابقه در زمینه لجستیک و حمل و نقل هوایی آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان می باشد. اگر قبل از اقدام به ارسال لوازم شخصی و تجاری خود از طریق هوایی نیاز به مشاوره دارید وارد لینک زیر شوید:

تماس با ما

سوالات متداول ارسال بار هوایی با آلمان

هزینه و تعرفه ارسال بار به آلمان به عواملی همچون وزن و میزان بار، مسافت شهر مورد نظر، هزینه گمرک، نوع و نحوه بسته بندی و … بستگی دارد.

مدت زمان رسیدن بار هوایی به آلمان بین 7 تا 10 روز می باشد.

هزینه ارسال لوازم منزل به آلمان، بر اساس نوع بار، وزن و میزان بار، شهر مبدا و مقصد بستگی دارد.

ارسال بار به آلمان به سه صوت هوایی، دریایی و زمینی انجام می پذیرد.